ראדי נג'ם:"מישהו נרדם במשמרת בתכנית חלוקת הקרקעות בבית ג'אן"

ראש מועצת בית ג'אן עו"ד ראדי נג'ם לפורטל הכרמל והצפון: "חשוב לשים את הכל על השולחן, בבית ג'אן שהיא בירת הבגרויות ישנם כ 600 אקדמאים מתוכם כמאתיים שלומדים מקצועות הנדסה והם אמורים להבין את התמונה הזו", ראדי מקשיב לדברים ועונה.

09.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ראדי נג'ם:"מישהו נרדם במשמרת בתכנית חלוקת הקרקעות בבית ג'אן"

 

עו"ד ראדי נג'ם אחד מראשי המועצות הדרוזים אשר רואה בראש מעיינו את טובת הצעירים והצעירות, הוא שם את כל כולו לעזור ולסייע להם בכל המישורים, ראדי מסביר על המצב שנוצר בעניין חלוקת המגרשים בבית ג'אן, ועוד לגבי דירוג הכפרים הדרוזים במדרג הסוציו אקונומי, ומה קרה עם המורות שרצו לעשות סטאז' ולהשתלב בחינוך בבתי הספר?.

 

 

עו"ד ראדי נג'ם: "אישור התקציב משמח את כל המדינה, נשאר לאשר את תכנית החומש שלנו לפיתוח הישובים הדרוזים למשך שלוש שנים בסך כ-3 מיליארד ש"ח. צריך לבדוק איך להסיר חסמים, ע"מ לנצל את התקציבים שמגיעים לישוב בצורה נכונה".

 

 

עו"ד ראדי: "במצב הסוציו אקונומי המדינה עשתה טעות בעדכון שעשתה, בזה שהעלו אותנו ממצב למצב, כי יכלו לדחות את זה עד שהקורונה תחלוף מהעולם, המדרג עלה בזמן שיש קורונה ואנשים יצאו לחל"ת, במועצות לא היו תקציבים, השלטון המקומי התנגד למהלך הזה, המדינה היתה צריכה להקפיא את המהלך עד שיבוא מזור".

 

 

עו"ד ראדי: "תכנית חלוקת הקרקעות בבית ג'אן אושרה לפני שנהייתי ראש רשות, האישור הסופי נעשה בתקופתי, כראש רשות לא הייתה לי אפשרות להשפיע על גודל המגרש, מיקום התכנית ושטח המגרש, ואחוזי הבניה, ברגע שיש תכנית מתאר מאושרת עם תקנון זה הופך להיות חוק מהמניין כמו כל חוק אחר במדינה, ישנם 367 יחידות דיור, לחלק חלקי שניים ואז מקבלים המגרשים שאושרו, לדעתי בבית ג'אן שהיא בירת הבגרויות ישנם כ 600 אקדמאים מתוכם כמאתיים שלומדים מקצועות הנדסה ומקצועות ליבה והם אמורים להבין את התמונה הזו".

 

 

עו"ד ראדי: "הצעירים מדברים על צפיפות ושואלים מדוע לקבל שתי יחידות דיור על החלקה, כי קשה לנו בישובים לקבל את נושא הבית המשותף, לבית ג'אן אושרה ב 2017 תכנית כוללנית, שהוסיפה מעל 1000 דונם לשטח הפיתוח של הישוב, הטעות הייתה ש94 אחוז מהקרקעות הם קרקעות פרטיות, מישהו נרדם במשמרת, כי 30 אחוז מתושבי בית ג'אן הגיעו למיצוי מאה אחוז מהקרקעות הפרטיות, ולזה היה צריך להיות ביטוי בתכנית, מישהו היה צריך לקרוא את המצב ולהגיד שעשינו מיפוי בעלויות וצריכים קרקע מהמדינה כדי לאזן, זה לא נעשה".

 

 

עו"ד ראדי: "אני אמרתי שהתכנית הזו לא שווה את הנייר, אני מבקש שתהיה לי רוח גבית, כדי לפתוח את זה שוב, אני חשבתי אסטרטגית ואמרתי אנחנו נמשיך לפתח את השכונה הזו, התושבים לא ישלמו דמי השבחה ודמי הקמה, הם יקבלו מגרשים מוכנים לבניה, עם נוף שאין אותו בכל המדינה, אני יכול להבין את התושבים שבאים ואומרים לי העלויות שלנו יותר מכל מקום אחר, אני אומר שתמיד יש לשאול מה הצפיפות במקומות אחרים".

 

 

עו"ד ראדי: "בתכנית 959 לישובים הדרוזים שאושרה ב2015, גם שמה היה צריך שמישהו ישפיע, מגיע סבסוד בעלויות פיתוח, המדינה אישרה לחיילים המשוחררים הדרוזים עלויות סבסוד ליחידת דיור עד 300 אלף ש"ח, מקבלים סבסוד 90 אחוז, משלמים מה 300 אלף ש"ח רק 30 אלף ש"ח, במקרה של בית ג'אן ובישובים אחרים הרריים, זו הייתה טעות, כי עלויות הפיתוח היו צריכות להיות דיפרנציאליות, ולא סוציאליות. בבית ג'אן שבה שיפועי הקרקע חדים מאוד היינו צריכים לקבל סבסוד 400 אלף ש"ח, וישוב במקום אחר יותר מישורי יקבל 250 אלף ש"ח,  וכך היינו עושים סדר נכון ושוויוני, אני מנסה כרגע להוביל את המהלך הזה ומקווה שהממשלה תאשר את זה".

 

 

עו"ד ראדי: "ב 2019 עם כניסתי לתפקיד עזרתי למורות בכפר שרצו לעשות סטאז', מאחר ומשרד החינוך לא מתקצב את ההתמחות, לקחתי את זה לתשומת לבי, במועצה ארגנו בתוך הישוב קול קורא ושריינתי תקציב לנושא זה, הקול קורא אושר וניגשו כ 60 סטאז'ריות, והיינו צריכים לבחור רק 20, למרות שכל אלה שניגשו אין אחת שלא מתאימה, אני הייתי מאוד גאה באותן בחורות, ההליך נעשה בצורה מאוד שקופה, דרך מכרז, וועדה שבחרה מי הכי מתאים".

 

 

ראדי נגם תקציב ותכנון

תגובות

13. אמיר לפני 17 ימים
ראדי אדם ישר
12. חמוד לפני 18 ימים
ראדי אדם מקצועי ויודע לעבוד
11. בחורה צעירה לפני 18 ימים
מדברים על הצעירות
10. נגם לפני 18 ימים
השם מתחיל בכוכב זה הוא עמי ראדי
9. עוד לפני 18 ימים
יש הרבה נכון בדברים שלך ראדי
8. אישה מהכפר בית גן לפני 18 ימים
כולם מוזמנים להתארח אצלנו
7. נהאד לפני 18 ימים
מרגשים שיש מי שמכבד אותנו בבית גאן
6. הר ירוק לפני 18 ימים
כולם יודעים מה חיפס ביאן במועצה
5. חרב לפני 18 ימים
כל הכבוד ראדי על הדברים
4. דן לפני 18 ימים
אחלה כפר ואחלה אנשים
3. משפחה קטנה לפני 18 ימים
ראדי הוא ראש המועצה הטוב שהיה לבית גאן
2. בית גן לפני 18 ימים
אדון ראדי תודה לך
1. סמי לפני 18 ימים
בית גן כפר דרוזי טהור

מומלצים