ראש הממשלה:" היד שלנו תהיה קשה מאוד עם כל מי שינסה לתקוף אותנו"

דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה "בימים אלה יש עדיין מי שמשתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל, היד שלנו תהיה קשה מאוד עם כל מי שינסה לתקוף אותנו או יתקוף אותנו מכל גזרה שהיא. אני מתכוון לכל גורם, פלגים סוררים, ארגונים כל אחד"

12.11.2017 מאת: פורטל הכרמל
ראש הממשלה:

צילום: ארכיון, לע"מ

נתניהו:"בכל מקרה אנחנו רואים את החמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת או שמאורגנת מרצועת עזה נגדנו. 
 
אנחנו נביא היום לממשלה שורה של מינויים חשובים, בראשם המינוי של מאיר בן שבת ליועץ לביטחון לאומי.
 
מאיר היה ממלא המקום של היועץ בשלושת החודשים האחרונים, ואני החלטתי למנות אותו מינוי של קבע.
 
אני חושב שאין ראוי ממנו לתפקיד הזה, אני בטוח שחבריי לממשלה ולקבינט הספיקו להתרשם גם הם מהתכונות שהוא מביא איתו לתפקיד, חריפות שכלו, הניסיון העשיר שלו, הבהירות שבה הוא מציג את הדברים. הוא לא מעגל, הוא לא מטייח, הוא אומר את דעתו בצורה הכי ברורה, דוגרית, ואני חושב שתהיה כאן הזדמנות למאיר, שתרם הרבה מאוד לביטחון ישראל, לתרום תרומה משמעותית נוספת לביטחון הלאומי שלה.
 
מראש אני אומר ברכות, כי אני בטוח שהמינוי הזה, כמו גם מינויים האחרים, יתקבלו פה אחד. 
 
אנחנו מביאים היום לממשלה הרחבה של תוכנית "מענק חימום האזרחים הוותיקים".
 
הכוונה היא שרבע מיליון אזרחים ותיקים, שהם מקבלים הבטחת הכנסה, יקבלו את המענק הזה ולא רק מי שמתגורר באזורים קרים.
 
משרד הרווחה מקצה לשם כך סכום של 109 מיליון שקלים. זוהי יוזמה מבורכת של השר חיים כץ, בהבנה ובהסכמה של שר האוצר וגם שלי, ואני בטוח שהממשלה תברך על זה ותעביר את זה".
 
שר הרווחה חיים כץ: 
 
"שמענו את הפתיח של ראש הממשלה שאמר שאנחנו צריכים לדאוג לביטחון של התושבים בעקבות המיקום שלנו והסביבה העוינת סביבנו.
 
יחד עם זה, הממשלה לא מפסיקה לטפח את אזרחיה והפעם אנחנו נוגעים באזרחים הוותיקים, בכל בית אב של אזרח ותיק שמקבל הבטחת הכנסה. בעבר היו 46,854 שקיבלו מענק חימום, בעלות של עשרים ושישה מיליון שקל. השנה, לאחר שיח דברים עם שר האוצר, בסיכום עם שר האוצר, אנחנו נעלה בחקיקה קבועה שכל אזרח ותיק שמקבל הבטחת הכנסה, יקבל מענק חימום בחוק, כי גם אזרח ותיק שגר בתל אביב, שלא נחשבת עיר קרה, והטמפרטורה יורדת לארבע מעלות, קר לו, ואנחנו בשלב נוסף של טיפול חברתי באוכלוסיות המוחלשות של מדינת ישראל.
 
הייתה שיחה עם רה"מ שנתן את ברכתו, שר האוצר נתן את ברכתו. אני מודה לכם שנתתם לי את הזכות לחוקק ולעזור לאוכלוסיות המוחלשות, ובמקרה הזה לאזרחים הוותיקים שמקבלים הבטחת הכנסה".

תגובות

מומלצים