ראש מועצת בית גאן ידע לעבוד ולנצל את הכספים מתכנית 959

לאור החשיפה בפורטל הכרמל והצפון בעניין הישוב שידע לנצל את רוב הכספים מתכנית 959, ראש מועצת בית גאן עו"ד ראדי נגם, מתכנן ערים ושמאי במקצועו, מדבר על המנגנון שהקים לצורך קבלת הכספים והמעקב הצמוד בין המהנדס הגזבר ומנהלי האגפים במועצה ובעיקר הידיעה לעבוד נכון.

16.02.2021 מאת: חסין חלבי

ראדי נגם תכנית חומש 959 לדרוזים

 

המסמך שהועבר מלשכת ראש הממשלה ע"י סגן השר פטין מולא, מגלה לכולם את כל האמת על ניצול הכספים עד סוף 2020, למרות שחלק מהמועצות ניסו להמעיט בנתונים, אבל מי שיודע ומבין ראה את כל האמת, מי ידע לנהל ולהשיג לכפרו ומי פחות ידע.

לדברים שפרסמנו בקישור בית גאן ניצלה את רוב תקציב 959 לעומת דליה גוליס ומגאר

לראשונה נחשפים סכומי הכסף שניצלו הרשויות הדרוזיות והצרקסיות, במקומות הראשונים בית גאן, כפר קמא, כסרא סמיע, ובמקומות האחרונים דאלית אל כרמל, גוליס, מגאר וירכא, החסם המרכזי למצב תקציב דל לתכניות המתאר.

ראדי נגם ששירת בתפקיד ניהולי מרכזי בצבא כקצין אספקה ראשי בצפון, שחלש על תקציבים גדולים, הגיע לראשות מועצת בית גאן כשהוא מוכן להוביל את הכפר למקום חשוב ומרכזי, למען התושבים, למרות חלק מהביקורת שספג, מה שמגלים שראדי בין היחידים שמצליח להשיג הרבה יותר לכפרו.

ראדי מבין שאם הוא לא יעשה נכון הכסף יברח לו מהידיים ומה שעשה זה בדיוק מה שמתבקש, ראדי מגן על עמיתיו ראשי המועצות הדרוזיות שעושים עבודה טובה למרות המכשולים בתכנון והמתאר ועוד.

ראדי: "ידעתי שאני חייב לנצל את הכסף ושלא יבוא אלי מישהו ויגיד מה אתה מבקש? כסף שיש לך ולא ידעת לנצל, הישובים שלנו מלאים בחסמים, במיוחד שאין לי קרקע שמאושרת, לא יכולים לנצל את הכסף, ראשי הרשויות מתחננים לתושבים בואו להיות שותפים, כי תכנון ובניה מנוף כלכלי אדיר וחשוב שכולם יהיו שותפים ולא להגיד אני למען האינטרס הציבורי, אבל מהאדמה שלי לא תקח אפילו ס"מ אדמה, זה לא יכול לעבוד בצורה הזו, האינטרס הציבורי בכפר הדרוזי יתום".

ראדי:"אנחנו לא מנסים לעשות הפקעות אנחנו מדברים על הפרשה לצורכי ציבור בחלוקה שווה, צריך איחוד וחלוקה, אנחנו הדרוזים בישובים חלק מהאזור והמדינה ומה שעברנו בשנה האחרונה זה כולל אותנו וראשי המועצות סבלו במיוחד, הציבור אמור לשתף פעולה עם ראשי הרשויות ולא לשים מכשולים בדרכם".

תוכנית החומש 959 לישובים הדרוזים והצ'רקסיים בישראל מסוף שנת 2015 ועד סוף 2020 בסכום של 2.024 מיליארד ₪, תוקצבה על מנת ליישם אותה בתוך 5 שנים. אולם ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות ניצלו רק 1.263 מיליארד ₪ מתוך הסכום הכולל של התוכנית ונשאר מהתוכנית 760 מיליון ₪ שלא נוצלו עד סוף 2020.

ראדי: "אני רואה שהמכשול הבא בישובים הדרוזים זה החניה ותכנית התנועה והנסיעה ואני פונה לתושבים תתנו יד למען הישוב והתפתחותו. ראש רשות צריך תמיכה וכל מי שיש לו רעיון או הצעה הדלת פתוחה לכל אזרח".

ראדי: "כאשר אזרח מתנגד להעברת צנרת בשטח שלו ויום אחרי בא עם תמונות שהבית שלו מוצף, איך ניתן לפתור את הבעיה?".

ראדי"אני מקווה שלא יהיו בחירות לכנסת בפעם חמישית, אני פתוח לשמוע ולהשמיע לכל מי שרוצה להגיע לבקר בבית גאן, בתקווה שאם הוא יהיה באחת הוועדות החשובות, שיבין מה קורה באמת בכפר שלי".

המסר של ראדי נגם שהדרוזים יהיו מאוחדים, הוא מאמין שיש הרבה אנשים טובים ואיכותיים בעדה שיכולים יחד לקדם, "אם היו שואלים אותי ונותנים לי שתי חלופות, חלופה אחת לקבל תקציב וחלופה שניה לשפר את תדמיתה של העדה הדרוזית, הייתי בוחר בחלופה השניה, אנשים יכולים להתווכח ולבקר, אבל צריכה להיות תרבות בדיבור ובמסר, כי אנחנו בדבר הזה פוגעים בעדה שלנו הטהורה והמיוחדת, בואו כולנו נתאחד סביב אינטרס אחד ולא נפגע בתדמיתה של העדה".

 

לכל הדברים של ראדי נגם בסרטון

 

פורטל הכרמל

תגובות

21. הוגן לפני 12 ימים
להיות הוגנים
20. מוראד לפני 14 ימים
ברכות לבית גן
19. כמאל לפני 14 ימים
הבחירה והתוצאה של
18. עספיא לפני 14 ימים
כבוד
17. אזרח מן הישוב לפני 14 ימים
לכל העדר ושכירי החרב תומכי רפיק
16. כל הכבוד ראדי לפני 14 ימים
כל הכבוד ראדי
15. תושב דאלית אלכרמל לפני 14 ימים
לראש חבורת הליצנים במועצה המקומית
14. مجد לפני 14 ימים
رفيق حلبي
13. חמדאן לפני 14 ימים
יש הרבה כסף ראשי מועצות טיפשים ועוורם
12. כיופי לפני 14 ימים
זה ראדי ולא בהיג שלא יודע כלום בחיים
11. חלבי קוח לפני 14 ימים
מה אומר רפי על זה
10. בית גאני לפני 14 ימים
תפתח בית ספר למנהלים מצלחים
9. גל לפני 14 ימים
אלו הדברים הנכונים
8. עיספאויי לפני 14 ימים
בהיג תלמד יא אהבל
7. סלימאן לפני 14 ימים
מה לא ידעתם שרפיק כישלון מהלידה
6. דלאויי לפני 14 ימים
עכשיו כולם יודעים שרפיק איש בלי מעשים
5. תומר לפני 14 ימים
כל הכבוד לדרוזים המלומדים
4. מסגור לפני 14 ימים
שהראש מועצה שלנו ילמד לעבוד
3. דרוזי לפני 14 ימים
ראדי איש גדול
2. אמיר חלבי דליה לפני 14 ימים
כל הכבוד ראדי יישר כוח
1. חמיד לפני 14 ימים
איש פרסום ועורך מבט אלק

מומלצים