רוצים להשפיע ולא יצאו להצביע

הבחירות לכנסת ה-21 מלמדים לקח גדול שהמגזר הלא יהודי העניש את עצמו בכך שהחרים את הבחירות, רוב הקולות הלכו לכחול לבן שלא תתן מענה לצרכים שלהם, הליכוד למרות חוק הלאום התחזק מאוד בירכא ובכסרא, רבים בעדה הדרוזית תמכו בעלי סלאלחה נציג מרצ שלא נכנס.

10.04.2019 מאת: אמילי חלבי
רוצים להשפיע ולא יצאו להצביע

למרות שאף מפלגה לא הבטיחה לתקן את העוולות שנעשו למגזר הדרוזי, חוק הלאום וחוק קמיניץ, היה חשוב לצאת ולהצביע, המפלגה היחידה שהבטיחה במפורש לבטל את חוק הלאום הייתה מרצ, שהנציג הדרוזי עלי סלאלחה לא נכנס.

בכנסת ה21 יכהנו של חברי כנסת דרוזים ר'דיר מריח ופטין מולא.

האם פטין מולא ימלא תפקיד מרכזי בכנסת ה-21 וישמש כפה שיתן מענה לכפרים הדרוזיים?, פטין הצליח להשיג מעל 5000 קולות, למרות חוק הלאום והכעס של הדרוזים על חוק הלאום.

השאלה שנשאלת מה תעשה ר'דיר מריח עם מעל 17000 קולות שקבלה מהמגזר הדרוזי, האם תפשיל שרוולים ותתחיל לעבוד בועדות הכנסת למען העדה הדרוזית שנתנה לה תמיכה?.

מרצ התרסקה לחלוטין והנציג הדרוזי עלי סלאלחה שנשאר בחוץ, קיבל מעל 7000 קולות מהעדה הדרוזית.

אכזבה קשה לגבי הקולות האבודים שהלכו לישראל ביתנו ולא עזרו לנציג הדרוזי חמד עמאר להיבחר, אותה תנועה שתמכה בחוק הלאום, כרגע אין לה שום סיבה לפעול למען העדה הדרוזית.

כולנו שגרפה קולות רבים מכפרי הכרמל, בעצם דאגה רק לאדם אחד שזה אכרם חסון ולא חשבו מעבר לזה, בפועל ההתרסקות של התנועה שהובילה את חוק קמיניץ וחוק הלאום, כבר מאוחר לבקש ממנה לעזור למרות הקולות שקבלה מהדרוזים.

הפתעה גדולה היתה שמפלגות הליכוד והימין קיבלו רוב של קולות בכפרי הדרוזים בגולן.

אי האימון בבחירות האלה מביא את הדרוזים והערבים למצב קשה שלא היה מאז קום המדינה.

אחוזי ההצבעה הנמוכים במגזר הלא יהודי ובעיקר במגזר הדרוזי שאחוז ההצבעה הגיע ל 53%, לעומת אחוז ההצבעה הכלל ארצי שהגיע ל 67%, עבד לרעת הציבור הלא יהודי.

השאלה שנשאלת: איך יכל להיות שרק 53% מהדרוזים יצאו להצביע? כאשר הם נלחמים על כוחם להשפיע?

אחרי התוצאות של הבחירות, מקבלים שלטון ימין דתי שלא רואה את הדרוזים, במצב הזה הישועה היחידה שיכולה להיות, זה איש הליכוד פטין מולא.

העדר מנהיגות בעדה והשאננות של הציבור הדרוזי הביאו למצב רע זה.

תוצאות האמת אומרות שבנימין נתניהו בדרך להיות ראש הממשלה בכנסת ה 21 ביתרון מובהק לגוש הימין עם החרדים שקיבל 65 מנדטים, לעומת גוש המרכז שמאל עם המפלגות הערביות שקיבלו 55 מנדטים.

מחר צפויות להתפרסם התוצאות הסופיות לאחר ספירת המעטפות הכפולות.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

6. מנאל לפני 5 חודשים
מסכימה אתך
5. דרוזי לפני 5 חודשים
כל מילה בסלע
4. אישה לפני 5 חודשים
ראיתם את גדיר רוקדת???
3. כ כ לפני 5 חודשים
עידה בלי עמדה
2. moner לפני 5 חודשים
שלא יתבכיינו יותר
1. עלי לפני 5 חודשים
טאסה ודאיעה

מומלצים