רמזי:"אפעל להסרת מפגע הביוב מאדמות עוספיה"

רמזי אבו סעדה חבר מועצת עוספיה ברגע שנחשף למראות הקשים של הזרמת ביוב ע"י תאגיד מוצקין לאדמות זראעה, מיד יצא לשטח ועמד קרוב למפגע הקשה, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון אומר:"אם זה היה מוזרם לרכסים או יגור היו שותקים, אדרוש מבהיג להתערב מיד".

10.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רמזי:"אפעל להסרת מפגע הביוב מאדמות עוספיה"

 

סיור במפלי הביוב באדמות זראעה ונחל אורן, כמויות הביוב המוזרמת ע"י תאגיד מוצקין בלתי נתפסות, לא ברור למה ומי הסכים לדבר הזה, חבר המועצה רמזי אבו סעדה ששומע את קולות בעלי האדמה באיחור, אבל לפחות הם עכשיו מבינים שיש כאן מפגע שצריך לעצור אותו מיד, ושאסור שדבר כזה ימשיך ולא משנה מה הטענות שהתאגיד טוען.

ניתן לשאוב את הביוב מאותם מקומות באמצעות ביובית ומשם להוביל לקדם טיפולי בדליה ולא לתת לדבר הזה להמשיך עוד.

רמזי אבו סעדה שמביט לואדי ולזרימה שמגיעה מאזור אלמסיל, מדבר על מפגע שהוא ושאר חברי המועצה לא מסכימים לו ושהם פועלים יד אחת כדי לתת ולהשיג את הפתרונות לטובת תושבי עוספיה ששלחו אותם לשמור על האינטרס הציבורי.

רמזי מותח ביקורת קשה על הירוקים רשות הטבע והמשרד להגנת הסביבה ובעיקר על התאגיד שמאפשר דבר כזה, ופונה לבעלי הקרקעות למה אתם שותקים על המצב הזה?.

תגובת תאגיד מוצקין באמצעות הדובר אייל פרדיס:"הנושא ידוע מזה 3 שבועות עובדים על התקנת קו סניקה חדש באורך 2.2 ק"מ , אפשר לראות אותו לאורך הכביש הראשי הכל בידיעה ובשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה ורשות המים".

ברשות הטבע והגנים טוענים שהם מכירים את הנושא וזה נמצא בטיפול בגלל שקרס קו ביוב ראשי. השאלה איך במדינה מתוקנת ניתן לעבור על זה בשקט? ולמה לא מחייבים את התאגיד מיד לעצור את הזרמת הביוב לנחל אורן זראעה?.

מרשות המים נמסר, בתגובה של אורי שור דובר הרשות: "בשל בעיה עם קו המוליך שפכים מתחנת השאיבה בעוספיה לדלית אל כרמל ומשם למט"ש. יש שפכים הזורמים לנחל אורן, התאגיד החל זה מכבר בפעולות לתיקון המפגע ולהחלפת הקו, פעולות הכוללות גם מעבר כביש המחייב תיאומים עם נתיבי ישראל וגורמים נוספים ועוד. המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ורשות המים מודעים ומכירים את הנושא ודואגים שטיפול התאגיד בתיקון המפגע יסתיים בהקדם האפשרי".

עוד כתבות בנושא בקישור תאגיד מוצקין מזרים ביוב מעוספיה לנחל אורן

בעלי הקרקעות הדרוזים בזראעה ונחל אורן פונים בבקשה שהתאגיד יפסיק להזרים ביוב לאדמות שלהם, ושהמועצות יפעלו נגד זה, רשות הטבע והגנים, רשות המים, הירוקים משרד הבריאות והמועצות מעלימים עין מהמפגע החמור הזה בימים של התפרצות נגיף הקורונה.

 

רמזי אבו סעדה על מפגע הביוב באדמות זארעה

תגובות

11. لنمرة 8 לפני 2 חודשים
لنمرة 8
10. מנסורי לפני 2 חודשים
אין מה לעשות עם ראשי מועצות חלשים
9. חייל לפני 2 חודשים
עוספיא
8. سبحان الله לפני 2 חודשים
قادر قادر
7. עלאא לפני 2 חודשים
כפרים של אתר ביוב
6. אישה לפני 2 חודשים
כבעלת אדמה
5. כרמל לפני 2 חודשים
מקומם
4. סאמי לפני 2 חודשים
הוא
3. חמדאן לפני 2 חודשים
אני מתביש בדבר הזה
2. בעל קרקע לפני 2 חודשים
למר רמזי שלום רב
1. הצחקת אותי לפני 2 חודשים
בובות של בהיג

מומלצים