רפיק חלבי "הליכוד מפספס את הדרך לקול הדרוזי"

אין ספק שכל מי שבוחן את מערכת הבחירות לכנסת ה-24 מגלה תמונה אחרת ממה שהיה בבחירות האחרונות, ראש מועצת דאלית אל כרמל רפיק חלבי, עיתונאי ותיק מדבר על אי יציבות פוליטית לשנים הבאות בישראל, רפיק:"הקול הדרוזי נוטה למרכז ולימין".

07.01.2021 מאת: חסין חלבי
רפיק חלבי "הליכוד מפספס את הדרך לקול הדרוזי"

 

הבחירות לכנסת ה-24 הם בחירות בפעם רביעית שמתקיימות בתקופה קצרה והפעם התרסקות המפלגות מביאה את מערכת הבחירות למקום לא כל כך ברור.

רפיק:"יתכן והפעם בני העדה הדרוזית לא יצאו ברובם לבחור, בגלל שאין להם נציג שסומכים עליו, פורום הרשויות הדרוזיות לא מתערבים בבחירת רשימה זו או אחרת, כל רשות עצמאית להחליט מה שהיא חושבת".

"לגבי ממשלת נתניהו, לדעתי אם היו מכבדים את תכנית החומש למרות חוק הלאום, הדרוזים ברובם היו נותנים לליכוד, כי היום בפועל לדרוזים אין נציגות שמאמינים לה ולשם כך לדעתי הרוב לא יצא לבחור".

רפיק: "ביבי הוא מהמר מטורף פוליטית ועד כה כל הימוריו הצליחו, כי הוא יודע להתנהג עם הבסיס שלו, אם מהתוצאה של הסגר יהיו חיסונים וישראל תצא ראשונה מהמשבר הזה ביבי ינצל את זה היטב, אם העסק לא יצליח תהיה לו בעיה".

"הדרוזים בסך הכל מחפשים איכות חיים ורווחה, ההערכה שלי שהדרוזים יצביעו בין 20 עד 30 אחוז, כי הם מצביעים לנציגים דרוזים ולא לאידיאולוגיה. אני את דאלית אל כרמל לא עוזב, לטובת הפוליטיקה הארצית, למרות שיש לי פניות, לדעתי לקפוץ לפוליטיקה ארצית צריכים מיומנות ויכולות בנוסף לאג'נדה, ולא כולם מצליחים בזה".

רפיק: "חוק הלאום הוא חוק יסוד, אני לא מכיר חוק יסוד שאין בו טיפת שוויון, החוק כן משפיע, אם ביבי היה מתנהג נכון עם הדרוזים בתכנית החומש, ודברים אחרים, הליכוד היה משלש את כוחו בדרוזים, למרות חוק הלאום, הליכוד מפספס את הדרך לקול הדרוזי, בהצבעה הדרוזים לא הולכים לקצוות".

רפיק: "הסגר הוא חיוב המציאות, דלית אל כרמל במצב לא טוב וכל מדינת ישראל אדומה, לכן אני פונה לתושבים לכבד את הסגר עם אחריות אישית שאנשים ישמרו על עצמם, בדליה עלינו למעל 206 נדבקים, אנחנו צריכים לשטח את העקומה, אני פונה לתושבים להידבק ולקחת חיסון שיכול להביא לכולנו בריאות".

 

רפיק חלבי בחירות לכנסת ה 24

תגובות

17. סמי לפני 3 חודשים
הליכוד מפלגה גזענית ומושחתת
16. מהכפר השחור לפני 3 חודשים
רפיק אל תעזוב הכפר עד שתהרס כליל
15. לליכודניק הדרוזי 14 לפני 3 חודשים
חנפנות והתרפסות לא תעוזר לדרוזים שכמוך
14. ליכודניק דרוזי לפני 3 חודשים
למספר 12 תבין טוב טוב איוב לא נציג הדרוזים הוא אפס לדרוזים
13. תושב דליה לפני 3 חודשים
רפיק נמאסת כבר תמשיך לישון בעמידה
12. אזרח ותיק לפני 3 חודשים
לכל מורעלי הליכוד
11. מהכרמל לפני 3 חודשים
רפיק מאוד מקצועי בדברים שאומר
10. דאלית אלכרמל לפני 3 חודשים
וגיה כיוף
9. مواطن לפני 3 חודשים
للمعقب 8
8. דלאויי לפני 3 חודשים
תלמדו מרפיק מה זה פוליטיקאה
7. סרין לפני 3 חודשים
ליכוד זו תנועה של שחיתות
6. חלבי לפני 3 חודשים
רפיק ניתוח נכון וחשוב אבל מה אתנו הדרוזים
5. אזרח לפני 3 חודשים
תת רמה ליכודניק מתועב
4. ליכודניק לפני 3 חודשים
למספר 3 המוסלמי ערבי
3. לסלים לפני 3 חודשים
הליכוד שלך חבורה של רמאים מושחתים ועבדים של נתניהו.
2. סלים לפני 3 חודשים
הליכוד בלב של כולנו
1. גלית לפני 3 חודשים
מקצוע וברור

מומלצים