רפיק חלבי "יצאנו למאבק נגד חוק הלאום ולא כדי לקבל חבילת הטבות"

ראש מועצת דאלית אל כרמל רפיק חלבי, בראיון לפורטל הכרמל, מתייחס למסמך המתווה שקיבלו מראש הממשלה ומנכ"ל משרדו ואומר "כל עוד המעמד החוקתי שלנו לא יעוגן בצורה מפורשת עם השוויון והדמוקרטיה במדינה, כל מתווה אחר הוא מיותר".

02.08.2018 מאת: חסין חלבי
רפיק חלבי

רפיק חלבי: "העניין של מתווה העקרונות שקיבלנו מלשכת ראש הממשלה, נעשה מהר מדי ובפזיזות לא מובנת, לשנות חוק ולתקן עוול זה לא מסתיים בכמה דקות, ראש הממשלה פינה את הלוז שלו ויחד עם מנכ"ל משרדו היה חשוב להם שהעניין הזה יגמר מהר".

"המתווה שקיבלנו יש בו הרבה נקודות שחייבות לעבור רביזיה, אנחנו יצאנו למאבק נגד חוק הלאום ולא כדי לקבל חבילת הטבות".

"כל עוד המעמד החוקתי שלנו לא יעוגן בצורה מפורשת עם השוויון והדמוקרטיה במדינה, כל מתווה אחר הוא מיותר".

רפיק חלבי: "המאבק הוא שונה מכל מאבק שהיה לפני, כי מי שמכתיב את הקצב, הם אנשים שמרגישים פגועים, נעלבים ומושפלים, הגיע הזמן אחרי 70 שנה שהדור הזה ירים את קומתו ויגיד את דברו בצורה ברורה".

"אנחנו לא יכולים להתעלם מהאווירה הקשה ששוררת בקרב בני הנוער בעדה הדרוזית, האלמנט הצבאי הוא חשוב אבל לא עיקרי, מושג האזרחות חשוב מכל דבר אחר".

רפיק חלבי: "מי שזרק את הגחלת הזו, זה לא אנחנו ואת הגחלת הזו צריך לכבות אותה. אם אנשים רמי דרגה בחברה הישראלית טוענים כנגד החוק הזה, סימן שהעסק הזה מאוד מורכב".

רפיק חלבי: "ההצעה של ראש הממשלה מאוד לא קלה לביצוע, לחוקק חוק יסוד חדש בישראל צריך לעבור ועדות הכנסת ובג"ץ וזה לא פשוט. המאבק נגד חוק הלאום זה מאבק על דמותה של החברה הישראלית".

לדברים בסרטון

 

רפיק חלבי חוק הלאום

תגובות

4. مصلح عزام לפני 7 חודשים
ممنوع التخاذل
3. דרוזי לפני 7 חודשים
יהודים זה עם מלכלך זה ברור
2. חלבי קוח לפני 7 חודשים
רפיק כל הכבוד לאחדות
1. דילאווי1 לפני 7 חודשים
מה עם

מומלצים