רפיק מרעי רגע לפני הבחירות דורש חיבורי חשמל

רפיק מרעי ראש המועצה המקומית חורפיש במכתב חד לראש הממשלה נתניהו דורש שיפעל לחיבור מאות הבתים לחשמל בישובי הדרוזים כמו שחיבר את המאחזים הלא חוקיים, רפיק מאמין שנתניהו יכבד את הפניה ויפעל לטובת הדרוזים.

01.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רפיק מרעי רגע לפני הבחירות דורש חיבורי חשמל

 

ראש המועצה המקומית חורפיש רפיק מרעי שזו כהונה שניה עבורו כראש מועצה, מבין כמה שזה נחוץ לחבר את הבתים לחשמל בכל הכפרים הדרוזים ולהסדיר את העניין הזה אחת ולתמיד, לכן הוא מגלה יוזמה ופונה במכתב לראש הממשלה לתת הוראה לחבר את הבתים כמו שעשה במאחזים הבלתי חוקיים.

לנוסח המכתב שנשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו 

"הנדון : חיבור לרשת החשמל בישובים הדרוזים

כבודו הורה  על חיבור לחשמל שנים עשר מאחזים בלתי חוקיים בגדה המערבית אשר הוקמו על אדמת מדינה מזה שנים רבות, מסיבות ביטחוניות.

אני רפיק מרעי ראש מועצת חורפיש פונה אליך ע"מ שתיתן הוראה חד משמעית  שאיננה תלויה בכל תנאי לחיבור הבתים בישובים הדרוזים בכלל ובכפר חורפיש בפרט לרשת החמשל והנמצאים ללא חשמל מזה שנים רבות, בדומה לחיבור המאחזים מסיבות ביטחוניות, גם חורפיש נמצאות פחות מקילומטר מגבול לבנון ומציאות קשה זו מהווה סכנה ביטחונית בדומה למאחזים בגדה המערבית .

שאלות ותהיות רבות עולות לי בראש כמו גם ליתר חבריי ראשי המועצות המקומיות, לציין כי אנו לא עומדים בחיבוק ידיים וכל הנותר לנו להמשיך להסתדר במה שיש, אך גם מה שיש נגמר והמצב נהיה קשה ומדרדר מיום ליום.

השאלה הנה האם הכפרים הדרוזים הנם כפרים שווים לדעתך ליתר הישובים היהודיים? האם הם מספיק ישראלים?  הפרמטר לעניין זה בממשל תקין הנו כל אזרח במדינה שווה לאחר, ללא כל קשר למוצאו דתו צבע עורו ועוד.

להזכירך בביקורך האחרון בביתו של ראש העידה שיח' מופק טריף בנוכחות ראשי מועצות ראש העידה הביא לתשומת ליבך את הבעיות והמצוקות בישובים הדרוזים, ביניהם מצוקת הבתים הבלתי מוסדרים אשר נבנו על אדמתם הפרטית ונמצאים בתהליך הסדרה ותכנון בתוכניות המתאר ועדיין לא מחוברים לרשת החשמל הארצית במשך שנים רבות .

אשמח לקבל תשובה, לשאלותיי הנ"ל כי אם כן אנחנו שווים ,עליך לתת  בפועל הלכה למעשה, תשובה שאכן תספק אותנו ותראה את כוונתך הכנה כלפי אזרחי מדינת ישראל הדרוזים .

מה הן הפעולות שעלינו לבצע ע"מ לקבל את החלטתך ע"מ לחבר את הבתים שמספרם מעט יחסית לאלו שאישרת לחבר במאחזים.

בכל מקרה אני תקווה כי אכן יהיה שוויון זמני ונקודתי, וכן להורות על חיבור הבתים בכפרים הדרוזים בכלל ובכפר חורפיש בפרט לחשמל , למיותר לציין שההוראה שלך כאן הנה בעלת משמעות הרבה יותר גדולה מזו שקיבלת במאחזים הלא חוקיים, כאן אדוני מתקן עוול ומתקן טעות אחת מבין הרבה של העבר הרחוק והקרוב , ויש בה קבלת זכות עיקרית ויסודית שהלכה לה לאיבוד או נפלה בין הכיסאות .

לתגובתך וטיפולך הענייני  כפי שמתחייב על ידי ראש הממשלה".

 

יש לציין שפורטל הכרמל והצפון פירסם בתאריך 29.12.2019 כתבה בנדון תחת הכותרת "שר האוצר חתם על תיקון קיצור לחיבור לחשמל".

 

עוד בנושא:  רפיק מרעי "מאבק הדרוזים היה וממשיך" 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

8. من الجليل לפני 1 חודש
للاخ رفيق مرعي المحترم
7. אזרח ערן לפני 1 חודש
נכון
6. דרוזי אמיתי לפני 1 חודש
למס1....ו 4
5. אמיתי לפני 1 חודש
אבסורד
4. האיש שיודע לפני 1 חודש
לאנשי גנץ וליברמן תתבישו
3. موحد ديلاوي לפני 1 חודש
فات الميعاد
2. תושב לפני 1 חודש
לרפיק מרעי ולכל ראשי הרשויות
1. דרוזי בליכוד לפני 1 חודש
פניה נכונה ובזמן

מומלצים