רפיק:"נתניהו וגנץ נמצאים בתיקו מקסיקני"

המועצות הדרוזיות מאוד רוצת לסיים את פרק הבחירות ולהתחיל בעבודה וקבלת משאבים ותקציבים מהממשלה, רפיק חלבי שרואה את התמונה מבין שייקח הרבה זמן, "מי שפעם אמר שהוא שכפ"ץ של חוק הלאום קיבל את העונש".

20.09.2019 מאת: אמילי חלבי
רפיק:"נתניהו וגנץ נמצאים בתיקו מקסיקני"

 

רגע אחרי הבחירות לכנסת ה22 עדין אין שום דבר סגור לגבי המועצות הדרוזיות המצב יותר מורכב ומסובך במיוחד שאין להם תכנית כלכלית שיוכלו לבנות עליה את תקציב הכפרים, רפיק חלבי ראש מועצת דלאית אל כרמל :"הח"כים הדרוזים מחויבים בתכנית חומש לדרוזים".

רפיק:"אני חושב שלפי תוצאות הבחירות, נתניהו וגנץ נמצאים בתיקו מקסיקני כפי שהגדיר אחד האנשים
יש חוסר ודאות פוליטית ואין לדעת לאן זה הולך, יש להמתין ולראות מה יסתיים בתום המגעים הקואליציוניים, מה שברור שלנתניהו אין רוב ולגנץ יהיה קשה להרכיב ממשלה".

רפיק:"לגבי העדה הדרוזית זאת הייתה מגמה של לשים הצידה את כל המנהיגות השמרנית המסורתית, שלא רואה את הצעירים והצעירות בגובה העיניים, הגיע הזמן שיפנימו שיש תרבות חדשה ותפיסה חדשה בחברה הדרוזית. החברה היום שונה לחלוטין וזה משמח שאנחנו נכנסנו לעידן חדש".

רפיק:"יש אכזבה ויאוש מהממסד ומהתפיסות הפוליטיות שכל השנים היו ולכן אנשים יצאו החוצה וזעקו את האמת שלהם. גם מרצ וגם ליברמן, המשותפת וכחול לבן, זו הצבעת מחאה כנגד חוקים גזעניים מפלים וקשים נגד העדה הדרוזית".

רפיק:"אני אומר של3 החכ"ים הדרוזים יש כוח אדיר, הם צריכים להוביל תכנית חומש ולפעול לביטול או לשינוי חוק הלאום וגם לשינוי הגזרות הקשות בנושא התכנון. חברי הכנסת שנבחרו יבחנו בעוד שנתיים שלוש במה הם עושים לעדה הדרוזית ולא בזה שהם נבחרו לחברי כנסת. הם צריכים להוביל ולשתף פעולה עם ראשי הרשויות הדרוזיות כדי לשפר את הכפרים הדרוזים".

רפיק:"יש מחאה, כעס וזעם נגד מי שפעם אמר שהוא שכפ"ץ של חוק הלאום, אז חוק הלאום קיבל את העונש, מי שאמר שתמך בגזרות קמיניץ, הוא קבל את העונש, יותר לא ניתן להם לעשות את זה, הייתה לי הזכות הגדולה להמריץ את האנשים לצאת לקלפיות".

רפיק:"אני חושב שהקמפיינר הכי טוב לערבים זה ביבי נתניהו, ככל שהוא פגע בהם כך הם התחזקו יותר. הדרוזים והערבים יותר לא פוחדים משום דבר, אנחנו אזרחים ויש לנו דעות עצמאיות משלנו".

רפיק:"הבחירות לכנסת פחות מעניינות את אנשי הדת ומי שקשה להם להגיע לקלפיות, אנחנו מתייחסים לבחירות לכנסת אחרת לגמרי מהבחירות למועצות המקומיות, לכן לא מתאמצים להצביע בכל מחיר כמו שעושים בבחירות לרשויות המקומיות".

"לגבי הקריאה להקים מפלגה דרוזית זה רעיון הזוי, אנחנו חלק מהמדינה ויש לנו דעות של שמאל וימין, אני שמח שאנחנו מצביעים כאזרחי מדינת ישראל ולא ברשימה עם צבע דתי".

רפיק:"הדבר הראשון שאני רוצה מהח"כים הדרוזים זה תכנית חומש חדשה, כי עוד כמה חודשים תכנית החומש נגמרת ואנחנו כרשויות צריכים את התקציבים האלה, אחרת נחזור אחורנית, 3 חברי הכנסת הדרוזים צריכים לדעת שהם יכולים להרכיב ממשלה ולהפיל ממשלה, הם מחויבים בתכנית חומש לעדה הדרוזית. אחרי זה לפעול לביטול או שינוי חוק הלאום ושינוי תכניות התכנון שפוגעים בעדה הדרוזית".

 

תגובות

7. האדי לפני 11 חודשים
רפיק רפיק
6. مواطن לפני 11 חודשים
نتنياهو على ااقليله فخر لشعبه
5. דילאווי לפני 11 חודשים
אנחנו
4. دورزي לפני 11 חודשים
لا افهم
3. دلواني حر לפני 11 חודשים
קשה לרפיק
2. עיספאויי לפני 11 חודשים
כל הכבוד רפיק
1. עדואן לפני 11 חודשים
חחחח,להוביל אנשים לקלפיות , מתכוון העדר שלו

מומלצים