שלא תקבלו דוח חניה בעוספיה

הטמעת חוק העזר בנושא חנייה וסימון דרך בעוספיה, זה דבר חדש שמתקבל באי הבנה בקרב התושבים ובעלי העסקים, המועצה טוענת שהמקומיים יקבלו זכות תו חניה ודיירים שוכרים יצטרכו לשלם. לכל הפרטים.

29.11.2019 מאת: ויסאם גוטאני
שלא תקבלו דוח חניה בעוספיה

 

היסטוריה בעוספיה חוק עזר הסדרת החנייה, מועצת עוספיה החליטה בצעד חסר תקדים על תחילתו של תהליך אכיפת החנייה בתחומי הכפר, מתאריך 6/12 תחל המועצה לרשום דוחות לרכבים אשר לא חונים כחוק, כחול לבן, אדום לבן, על המדרכה וחניית נכה.

המועצה התחילה לספק מדבקות לתושבי עוספיה בהצגת ת.ז. ובעלות על הרכב, תמורת סכום של 40 ש"ח.

יצויין, כי השוכרים בעוספיה, אם זה בעלי עסקים או אלה שגרים בכפר בשכירות, עליהם לפנות למועצה ולהצהיר שהם בעלי הנכס.

כל המחזיק במדבקה פטור מתשלום עבור החנייה במקום המוסדר (כחול-לבן).

צעד זה אמור לספק למועצה בשלב הראשון מאות אלפי שקלים בחישוב של 40 ש"ח על כל רכב רק מתושבי עוספיה, בהמשך המועצה אמורה להנות מהכנסות של עשרות אלפי שקלים מרישום דו"חות על עבירות החנייה.

בתגובה לפנייתנו למועצה עלו מספר שאלות וזו תגובת המועצה לתחילתו של חוק העזר הסדרת החנייה: "המועצה התחילה בתהליך תמרור והסדרת התנועה, כולל הסדרת חנייה, בכדי ליצור סדר וכבוד בין התושבים ומשתמשי הדרך בכלל ובכדי למנוע פגיעה בנפש ומתח מיותר בין התושבים".

"אחד הדברים שהמועצה קידמה הוא חנייה בשטחים המוסדרים לכך כאשר תושבי עוספיה פטורים מתשלום עבור חנייה. זיהוי התושב מתבצע באמצעות תווית חנייה על רכבם אשר תונפק בקומת הכניסה של המועצה אצל גברת אוסנת זאהר. התווית נרכשת בסכום של40 ש"ח ומקנה חנייה במשך שנת 2019-2020, אנו מאמינים בנאורות של התושבים, ברצונם לסדר שמכבד את כולם, ובנכונותם לשיתוף הפעולה שלהם עם המועצה. ובהבנתם שכל הצעדים האלה באים בכדי לחסוך ולמנוע מצבים לא נעמים, לרבות מתן דוחות חנייה החל מתאריך ה- 6 בדצמ' 2019".

ולשאלה האם יש הגבלה למספר המדבקות? לדוגמא בית עם 5 נפשות ויש בו 5 נהגים, מבחינת תשלום על המדבקות ועל הרכבים יש איזושהי הגבלה או הנחה?

"המדבקה הינה פר רכב" .

האם אתם לא חוששים ממצב בו מועצת דליה תעשה אותו הדבר ואז תושבי עוספיה יסבלו מהעניין הזה? כי רוב המוסדות הציבוריים נמצאים בדליה וזה יפגע יותר בתושבי עוספיה.

"ההחלטה נתונה לדליה, אם תקבע שהיא הולכת על הסדר חניה ויש לה חוק עזר, זכותה".

נותר רק לראות, איך תושבי עוספיה יסתגלו למצב החדש ומה יקרה כאשר תושבים יתחילו לקבל דו"חות?.

 

תגובות

7. עדואן לפני 6 חודשים
גנבי מדרכות , ששמו שלט חניה לדירי הבית כל שעה תשלחו להם כנס ליד ספריית אלמנאל
6. עספואי לפני 6 חודשים
תגיעו לאלה שיש להם שלט על המדרכה חנייה לדירי הבית
5. דלואני לפני 6 חודשים
הלוואי שגם בדליה
4. תושב לפני 6 חודשים
כל הכבוד
3. אסעד לפני 6 חודשים
תו נכה
2. כיופי לפני 6 חודשים
סדר .סדר.סדר
1. תושבים לפני 6 חודשים
אבל צריך להכין מגרשי חניה...

מומלצים