שעון החול שקורא לאנשים לצאת ולהצביע

לאור החשש כי משבר הקורונה והפלונטר הפוליטי יביאו לשיעור הצבעה נמוך ולפגיעה בדמוקרטיה, מיצב ענק בדמות שעון חול הוצב היום בכיכר רבין וקורא לאנשים לצאת ולהצביע, את המיצב הקימה עמותת ציונות 2000 בראשות היזם החברתי רוני דואק.

22.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שעון החול שקורא לאנשים לצאת ולהצביע

 

דואק: "הציבור נתקף באדישות וייאוש, בשל ארבע מערכות הבחירות הרצופות, המשבר המשפטי והפוליטי, וההרגשה ש'מה שהיה הוא שיהיה': שאינטרסים פוליטיים ימשיכו להכתיב החלטות בנושאי בריאות, רווחה, כלכלה וחינוך". 

"כל אחד/ת מאיתנו צריך לשאול את עצמו: האם אנחנו רוצים לחיות את ההתנהלות של השנה האחרונה מעתה ואילך? אם התשובה היא שלילית, האחריות לשים לזה סוף היא שלנו"

עמותת ציונות 2000, בראשות היזם החברתי רוני דואק, הציבה היום, יומיים לפני הבחירות הרביעיות, החל מהשעה 13:00 ברחבת כיכר רבין מיצב ענק בדמות שעון חול ובתוכו מגן דוד ההולך ושוקע בחול. את המיצב, שגובהו 3.40 מטר ורוחבו 1.20 מטר, בנו האמן איתמר פלוג'י ומעין סוקול.  

רגע לפני הבחירות לכנסת ה־24, הרביעיות בתוך פחות משנתיים, גובר החשש כי שיעור ההצבעה, על רקע משבר הקורונה והייאוש המתגבר מהפלונטר הפוליטי, יהיה נמוך במיוחד. מטרת מיצב שעון החול היא להמחיש לכל איש ואישה בישראל כי הזמן אוזל, המדינה שוקעת, וכדי לשנות את המצב הקיים חובה על כל אזרח ואזרחית במדינה לממש את זכות ההצבעה שלהם, ללא קשר לעמדתם הפוליטית. יתרה מכך, שיעור הצבעה נמוך אף עלול להחליש את מדינת ישראל כדמוקרטיה יציבה.

רוני דואק, יו"ר ציונות 2000: "הציבור נתקף באדישות וייאוש, בשל ארבע מערכות הבחירות הרצופות, המשבר המשפטי והפוליטי, וההרגשה ש'מה שהיה הוא שיהיה': שאינטרסים פוליטיים ימשיכו להכתיב החלטות בנושאי בריאות, רווחה, כלכלה וחינוך. הייאוש הגובר הזה עלול להוביל אותנו לבחור שלא להצביע ביום שלישי הקרוב, אבל כל אחד מאיתנו צריך לשאול את עצמו: האם אנחנו רוצים לחיות את ההתנהלות של השנה האחרונה מעתה ואילך? אם התשובה היא שלילית, האחריות לשים לזה סוף היא שלנו".

את המיצב הקימה עמותת ציונות 2000, אשר הוקמה בשנת 1995 על ידי קבוצת אזרחים בראשות היזם החברתי רוני דואק במטרה לקדם סדר יום חברתי, והיא פועלת לפתח תרבות של אחריות חברתית באמצעות עידוד וליווי ארגונים המעוניינים להגביר את מעורבותם הקהילתית, קידום שיתופי פעולה בין המגזר הציבורי, העסקי והשלישי והקמת פרויקטים חברתיים וחינוכיים בכל רחבי הארץ.

לפני שנה הייתה עמותת ציונות 2000 בין מקימי מיזם "ושמרת", שנועד לתמוך במערכת הבריאות ולסייע בהגנה על אוכלוסיית הקשישים בישראל. העמותה גייסה תורמים, רתמה שותפים, ורכשה ציוד למיגון 25 אלף דיירים מיגון ל-12 אלף אנשי צוות בלמעלה מ-300 מוסדות גריאטריים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים