שר החקלאות אלון שוסטר ביקר בחורפיש ובית ג'אן

הסיור של שר החקלאות ופיתוח הכפר אלון שוסטר בגליל ובמיוחד בכפרים הדרוזים בית ג'אן וחורפיש בא להסדיר את הדרכים החקלאיות בעיקר לאור המחלוקת האחרונה בין החקלאים לרשות הטבע והגנים, השר שוסטר גינה את האלימות שהייתה נגד עובדי רשות הטבע והגנים.

26.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שר החקלאות אלון שוסטר ביקר בחורפיש ובית ג'אן

צילום גדעון שרון לע"מ

 

שר החקלאות ופיתוח הכפר קיים סיור בנושא החקלאות במגזר הצ'רקסי והדרוזי, השר, מלווה בנציגי העדה הצ'רקסית והדרוזית, נציגי הרשויות המקומיות ובאנשי המקצוע במשרדו, סייר בישובים ריחאניה, חורפיש ובית ג'אן. את השר ליווה השייח מוואפק טריף, ראש העדה הדרוזית ומנהיגה הרוחני.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר מגבש בימים אלה תכנית פיתוח למגזר הדרוזי והצ'רקסי הכוללת השקעות בדרכים חקלאיות, צנרת מים ראשית לחקלאות, תכנון להקמה של מבנים חקלאיים, תיירות חקלאית וכפרית ועוד. 
התוכנית מבקשת לקדם את התעסוקה והכלכלה, העצמתן של הרשויות המקומיות והאצת התכנון והפיתוח הפיזי של הישובים, על ידי שיפור והקמה של תשתיות ציבוריות, חיזוק חוסנן הכלכלי ופיתוח מקורות הכנסה.
השר אלון שוסטר פועל להעברת החלטת ממשלה בנושא ולתקצובה על ידי משרד האוצר.

במהלך הסיור אמר השר שוסטר לתושבים: "‏אני מגנה את האלימות שהייתה בבית ג'אן כלפי משרתי ציבור ולובשי מדים. במקביל אנחנו מחוייבים להסדיר את התחושה הקשה, האותנטית, של חוסר צדק כלפי תושבי וחקלאי הכפר. אנחנו היהודים היינו מיעוטים בכל כך הרבה מקומות. דווקא אנחנו צריכים לדעת לתת תחושה של בית לכל המיעוטים שחיים כאן איתנו. אני אמשיך לפעול על מנת שכך יהיה. אסור לנו להגיע למצב שבו אחינו, על מדים וללא מדים, מרגישים שהם אזרחים מדרגה שנייה.".
 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. דרוזים ישראלים לפני 2 חודשים
פתרון לפי חוק והבנה..עדיף על אלימות ומשפטים..

מומלצים