שר הפנים חתם על תקנות ההנחה בארנונה לעסקים

שר הפנים, אריה דרעי, חתם על תקנות ההנחה בארנונה לעסקים עד לחודש יוני 2021. על-פי התקנות, תוענק הנחה בהיקף של 95% מסך החיוב לעסקים שמחזורם עד 200 מיליון שקלים ושנפגעו בהיקף של מעל ל-60% במחזור העסקאות ביחס לאותה תקופה אשתקד.

19.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שר הפנים חתם על תקנות ההנחה בארנונה לעסקים

 

כמו כן, תוענק הנחה בהיקף של 95% גם לעסקים שמחזורם נע בין 200 מיליון שקלים ל- 400 מיליון שקלים ושנפגעו בהיקף של למעלה מ-80%. בד בבד, ישופו הרשויות המקומיות בסכום כולל של כ-1.3 מיליארד שקלים בשל אובדן ההכנסות בגין הנחות אלה.

המהלך שהובילו משרד הפנים ומשרד האוצר, נעשה בשיתוף רשות המיסים, הסוכנות לעסקים קטנים, מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות. מדובר במענקים דו חודשיים החל מיוני 2020, כשהזכאות להנחה תיבחן ותינתן על בסיס דו חודשי. הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה לקחה על עצמה את הטיפול בנושא והיא שתעניק את ההטבה לעסקים. 

נזכיר כי בגל הקורונה הראשון, משרד הפנים ומשרד האוצר העניקו לעסקים פטור מארנונה לשלושה חודשים והרשויות המקומיות שופו בגין זה בכ-2.7 מיליארד ₪.

המתווה הנוכחי נותן מענה ארוך טווח לעסקים, באופן ממוקד יותר ולעסקים אשר נפגעו באופן חריף יותר מהמשבר. השילוב בין מתווה הגל הראשון לשני יוצר איזון ראוי בין הצורך לתת מענה רחב ומיידי לבין מענה מדויק ארוך טווח.

שר הפנים, אריה דרעי: ״אנחנו ממשיכים להיות קשובים למצוקתם הכלכלית של בעלי העסקים בישראל שנפגעו במשבר הקורונה ולעשות ככל הניתן להקל עליהם. בגל הראשון הענקנו פטור לעסקים בארנונה בסך 2.7 מיליארד שקלים ואנו ממשיכים לעשות כל מה שניתן לעשות כדי לסייע להם ולמנוע קריסה של העסקים. ההנחה הנוספת בתשלום הארנונה לעסקים למשך שנה, עד ליוני 2021, תסייע להם ולו במעט לעבור את המשבר הקשה. כל זאת לצד הבטחת הרציפות במתן השירותים החיוניים שניתנים לתושבים ע"י הרשויות המקומיות בשעת חירום זו. אני רוצה להודות לשר האוצר, ישראל כץ, שביחד הובלנו את המהלך כדי לסייע לעסקים שנפגעו קשה״.

 

תגובות

מומלצים