תיק האיחוד של מועצות דליה ועוספיה

כן שמעתם נכון תיק איחוד לרשות המקומית ולא לפרטיים, דבר כזה קורה רק במגזר הלא יהודי, פגשנו את אריה כהן סמנכ"ל רשות האכיפה והגביה, ודובר הוצל"פ בערבית עמאד שחידים, בינתיים נשארו בתיקים לדליה ועוספיה מעל 20 מלש"ח חוב.

26.02.2021 מאת: חסין חלבי
תיק האיחוד של מועצות דליה ועוספיה

עמאד שחידים , אריה כהן

 

פרויקט הסדרת החובות של רשויות ערביות ודרוזיות שהתחיל לפני 4 שנים, במועצות עוספיה ודליה החוב בתיק עומד על מעל 20 מליון ש"ח. שני הישובים נמצאים בהליך של סגירת תיקים, הרשויות דליה ועוספיה הצליחו לצמצם את התיקים מ 300 תיקים למספר תיקים בודד.

אריה כהן סמנכ"ל רשות האכיפה והגביה קיים ישיבה במועצת דליה בה זומנו חלק מהנושים בתיקי ההוצל"פ, במטרה להציע להם לסגור את התיקים, התשלום מגיע מאוצר המדינה על חשבון תכנית החומש לרשויות ממשרד הפנים, אריה עובד קשה כדי להביא לסגירת התיקים שניתן לסגור.

יש לציין שבמסגרת פרויקט זה נסגרו תיקי ההוצל"פ של בית גאן וריינה.

אריה בשיחה לפורטל הכרמל והצפון: "הרשויות היו משלמות מאות אלפי ש"ח עבור התיקים, אני באתי והצלחתי לצמצם את התיקים, רשויות שהיו למעלה מ 18 שנה עם תיקים פתוחים, הצלחנו לסגור להם את התיקים, דלית אל כרמל הייתה משלמת כל חודש מעל חצי מליון ש"ח".

אריה כהן:"ברשויות יהודיות יש מעט מאוד עם תיקי הוצל"פ ההפך מהכפר הלא יהודי, יש רשויות שהאזרחים חייבים להם מאה מליון ומעלה ויש רשויות עם 400 מליון ש"ח חובות תושבים, אנחנו באים ונותנים שירות למועצה, מצד אחד התושב לא נפגע ומצד שני הרשויות יוכלו לגבות ולשלם ולהשקיע כסף איפה שצריך בפיתוח ובחינוך".

אריה כהן:"היום אין מסלולים כאלה לרשויות".

אריה נפרד מתפקידו בקרוב והולך להתנדב ביד שרה.

עמאד שחידם דובר רשות האכיפה והגביה אמר לנו:"חלק מהרשויות לא התנהלו טוב ונפתחו להם תיקים בהוצל"פ ואנחנו עוזרים להם לסגור את התיקים, אנחנו בדליה כדי לסגור את תיקי ההוצל"פ של דליה ועוספיה, אנחנו נמצאים במסלול יחד עם משרד הפנים במטרה לעזור לרשויות".

עמאד שחידם:"תיקים כאלה הם כתוצאה מאי ניהול טוב במועצות. ברגע שהתיקים נסגרים מאות אלפי הש"ח ששולמו לתיקים, הולכים לטובת פרויקטים למען התושבים".

 

אריה כהן סמנכ"ל רשות האכיפה והגביה 2021

תגובות

מומלצים