תשובת תאגיד מוצקין מבהירה לאן רפיק ובהיג הובילו את הכפרים

אתר פורטל הכרמל והצפון הפנה שאלות בנושא עבודת התאגיד בדאלית אל כרמל ועוספיה לתאגיד מוצקין, שלא מיהר לענות ורק כאשר פנינו למנכ"ל רשות המים אפי דביר קיבלנו מענה ממנכ"ל התאגיד איציק, עוספיה מיהרה להזמין את המנכ"ל למפגש חברות באלמנזול, רפיק דרש מאיציק לתת תשובות.

22.01.2020 מאת: חסין חלבי
תשובת תאגיד מוצקין מבהירה לאן רפיק ובהיג הובילו את הכפרים

 

הפנינו שאלות שהתאגיד החליט להתעלם מזה, היינו צריכים לערב את מנכ"ל רשות המים אפי דביר כדי שנוכל לקבל תשובה מתאגיד מוצקין.

יום אחרי תגובת התאגיד לפורטל הכרמל והצפון, מדאפת אלמנזול בעוספיה מחליטה להביא את איציק הרשקוביץ המנכ"ל של תאגיד מוצקין למפגש חברות, והשאלה שנשאלת, למה דווקא המפגש התקיים באלמנזול בנוכחות תושבים ותיקים ולא עם הציבור הצעיר שכל נטל התשלומים נופל עליו?.

יש לציין כי ברגע שהעלינו את הנושא במליאת מועצת דליה, בפני רפיק חלבי, רפיק פנה לאיציק מנכ"ל התאגיד וביקש ממנו לענות לשאלות שלנו.

השאלות שהפנינו לתאגיד מוצקין בעניין שאיבת בורות הספיגה, על איזה פחת עומדים בדליה וגם בעוספיה מאז שנכנס התאגיד לפעול בישובים?, האנשים שממשיכים להיות מחוברים למים ללא חיוב, ובעת תיקון קו מים פריקת הלחץ מתבצעת לכביש והמים זורמים בכביש, למרות שהתאגיד קבל מהמועצה עוקבי מים שיכולים להעביר את המים להשקיה לחקלאות, התאגיד זורק את המים לשווא השאלה למה זה ממשיך להתבצע בצורה הזו?

תאגיד המים והביוב מוצקין בתגובה לשאלות שהפנינו, נותן מענה חלקי, "התאגיד עובד על פי תכנית עבודה סדירה והעבודה מתקדמת על פי התכנית. לא יהיה ניתן לאמוד את פחת המים בדליה עד לסיום החלפת מדי המים וביצוע כל עבודת התיקונים והקמת קווי מים חדשים, לגבי עוספיה אין בידי התאגיד את הנתונים כי התאגיד החל לפעול לפני חודשים מעטים". 

יש לציין כי בחודשים האחרונים היו הרבה פניות של תושבים מעוספיה ודאלית אל כרמל למערכת פורטל הכרמל והצפון בנושא תשלומי המים והביוב שנשלחים ע"י תאגיד המים פלגי מוצקין, מתלוננים שהתאגיד לא מבדיל בין בית המחובר למערכת הביוב לבין בית שלא מחובר וכולם נדרשים לשלם אותו דבר.

לפי חוק התאגיד מחויב לשאוב את בורות הספיגה של התושבים גם הלא מחוברים הקיימים ולא משנה אם הבור תיקני או לא תיקני? כי החיוב נמצא במחיר המים.

לכן על תאגיד המים פלגי מוצקין לשאוב את כל בור ספיגה לאזרח שמבקש והוא לא מחובר לרשת הביוב ולא משנה אם בור הספיגה תיקני או לא רק בתנאי אחד למלא טופס במשרדי התאגיד המיועד למטרה זו.

להלן תגובת התאגיד לשאלות של פורטל הכרמל והצפון

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

17. בחור לפני 24 ימים
כל הכבוד 15 אל תתיחס ל16 רפיק
16. עלי לפני 24 ימים
למס' 15
15. דילאווי לפני 25 ימים
אני מציע
14. مواطن לפני 25 ימים
بلد سائقها ولد
13. דלאוי לפני 25 ימים
זו גזירה משמיים
12. סמיח לפני 25 ימים
مستاهلين يا قوم لوط
11. תושב מודאג לפני 25 ימים
לחסוך במילים חברים
10. חלבי לפני 25 ימים
בחירה גרועה תוצאה קשה
9. אמל לפני 26 ימים
אמת
8. עספיא לפני 26 ימים
כסא
7. כרמליסט לפני 26 ימים
חבורת חובבנים כושלים
6. עיספאויי לפני 26 ימים
עוגמת נפש
5. אני לפני 26 ימים
פורטל הכרמל
4. עספאווי לפני 26 ימים
اللي استحوا ماتوا
3. עוספאוויה לפני 26 ימים
ضياع بلد
2. אזרח סוג א לפני 26 ימים
רפיק אנד בהיג שני רעים לכפרים
1. مواطن לפני 26 ימים
الضحك على اللحى ما عاد يمشي

מומלצים