"הדרוזים הלכו במשך 70 שנה עם החזק ולא השכילו להבין מה עושה להם השלטון"

עלי סלאלחה שהתמודד בבחירות לכנסת ה 21 מטעם מפלגת מרצ, בראיון טלפוני לפורטל הכרמל, על דפוס ההצבעה של המיעוט הדרוזי בישראל, והשינוי שמתחיל לחלחל, עלי מבקר את הח"כים הדרוזים וסוקר את מצב הכפרים וכמה חשוב לצאת להצביע ולהשפיע.

16.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון

עלי סלאלחה בחירות לכנסת ה 22

 

עלי סלאלחה: "הדרוזים שואלים הרבה שאלות מה יצא לנו מאז הכנסת הראשונה ועד הכנסת ה22, כל הזמן הצבענו ותמכנו בשלטון. הכפרים הדרוזיים הכי חלשים בעייתיים ועניים בכל התחומים, תשתיות חינוך בריאות ואזורי תעשייה תכניות מתאר ובניה".

"בתוך העדה ישנם כאלה שבולמים את חופש הביטוי ועומדים לצד השלטון ואלה שמונעים מאיתנו להתקדם ולקבל מה שמגיע לנו כאזרחים".

"אני הצלחתי לגייס למחנה הדמוקרטי 10000 דרוזים , 12000 מצביעים מהסקטור הערבי, ברגע שאני יצאתי רבים גם יצאו יחד איתי".

"בבחירות לכנסת ה 21 הדרוזים זזו ממפלגות ליכוד וימינה למרכז ושמאלה, 52% הצביעו ו48% שלא יצאו להצביע הם כנראה מאוכזבים , זו טעות גדולה שלא לצאת ולהצביע".

"הדרוזים הלכו במשך 70 שנה עם החזק והם לא השכילו להבין מה עושה להם השלטון, מבחינות רבות כמו התפתחות ולגדול זה לא היה, כנראה שקשה להוציא את הדרוזים מדפוסי ההתנהגות שהתרגלו אליהם".

"לדעתי אם אני הצלחתי להביא דרוזים עם מרצ סימן שיש שינוי אדיר, אבל הח"כים הדרוזים שנמצאים במפלגות הם לא יכולים להזיז שום דבר, ורק משתמשים בהם להגיד הנה יש לדרוזים נציגים".

"אם יש ח"כ דרוזי במפלגה זה לא אומר שהוא מייצג את הדרוזים. כשחוקקו את חוק הלאום לא שאלו את הח"כים הדרוזים, ויש כאלה שהיו עם החוק, לויאלים למפלגה כדי להמשיך ולהיות ח"כ בקדנציה הבאה".

"הכפרים הדרוזים היום סובלים הכי הרבה כי הם נמצאים בלב שמורות טבע ולא נתנו להם להתפתח, היום מאות בחורים דרוזים עזבו את הכפרים ולא יחזרו והילודה בכפרים היא 2.1 האחוז הכי נמוך מבין שאר האוכלוסיות, יש סכנת קיום לעדה הדרוזית ואם לא נתעשת ונתחיל לחשוב איך מטפלים בבעיות ולא להיות תלויים בחסדי הזרים שלא תמיד רוצים בטובתנו".

"אנחנו קבוצה קטנה אבל אם לא יוצאים להצביע זה כן משפיע, בבחירות הקודמות לי נשארו 418 קולות כדי להיות ח"כ.

ראיתי בכנסת אמצעי ולא מטרה כדי לקדם את האוכלוסייה שלי, אנחנו לצערי הרב לא השכלנו ללמוד את זה, שצריכים לשרת את עצמנו ולא את האחרים. אני מבקש מכל 75 אלף בעלי זכות ההצבעה הדרוזים לצאת להצביע ולהשפיע"..

 

תגובות

7. האדי לפני 4 חודשים
יורה בראש
6. דרוזית מאוכזבת מהעסקנים לפני 4 חודשים
לא עוזבים עקרונות בשביל כסאות
5. אמיר לפני 4 חודשים
קדימה
4. פרג לפני 4 חודשים
חורפיש
3. בחור לפני 4 חודשים
להצביע לשמאל למי?
2. אפרת אורן לפני 4 חודשים
כפר יהושע
1. מוואחד לפני 4 חודשים
כל הכבוד איש חכם

מומלצים