"הערבים יהיו חלק מהממשלה אחרת הולכים לבחירות בפעם ה-5"

"עבאס מכניס את הציבור היהודי והסיעות הציוניות למשאלה מאוד רצינית, אם לא ילכו עם עבאס אז יקבלו את גנץ כראש ממשלה והמדינה תלך לבחירות בפעם חמישית, בנט סער והרשימה המשותפת עלולות להתרסק אם הולכים לבחירות חמישיות". סרטון

02.04.2021 מאת: חסין חלבי
"הערבים יהיו חלק מהממשלה אחרת הולכים לבחירות בפעם ה-5"

 

וגיה כיוף ראש מועצת עוספיה לשעבר ומנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה, עונה לפורטל הכרמל והצפון על מספר שאלות מתבקשות, לאור התמונה שעולה בקרב המחנות להרכבת ממשלה והקול הערבי והשפעתו.

וגיה:""הבעיות קשות עם הרכב הממשלה כי הצעד של מנסור עבאס הוא צעד לא פשוט, גם הצעד של ביבי ולפיד כלפי מנסור עבאס, בעצם יש כאן שינוי מגמות בתפיסה של הציבור הערבי בישראל".

"התמונה תראה אחרת שביבי מקיים ממשלה שחלק מהציבור הערבי חלק מהממשלה וראש הממשלה מכיר בלגיטימיות של הציבור הערבי בתוך מדינת ישראל".

וגיה:"מנסור עבאס הוא מכניס את הציבור היהודי והסיעות הציוניות למשאלה מאוד רצינית, מזה 72 שנים אומרים שהערבים לא רוצים להיכנס להיות חלק מהקואליציה, האם זה נאמר וציינו עובדה או בעצם הם רוצים שהערבים יכנסו לקואליציה, עכשיו הם צריכים לתת תשובה אמיתית, לא יתכן שחלק מחברי הכנסת יגידו שלא מסכימים לשבת בקואליציה עם ערבים, זה מראה שחוק הלאום אכן קיים ומבדיל בין אזרח סוג א' לאזרח סוג ב' ".

"עבאס דורש טיפול יסודי בעניין חוק הלאום חוק קמיניץ והאלימות במגזר הערבי, עבאס לא רצה להיות חבר כנסת רגיל אלא להיות חבר כנסת עם מודל חדש בתפיסה הפוליטית הישראלית".

 

וגיה כיוף רגע אחרי הבחירות לכנסת ה 24

תגובות

מומלצים