"לא כל כך קשה אם עבאס הצליח גם אתם הח״כים שלנו יכולים להצליח"

תקציב מדינה לאחר שלוש שנים מי המרוויח ומי חוגג ומי יהיה הח״כ הדרוזי שיהיה ״יפתח הגלעדי, ללא ספק מנסור עבאס הצליח לאור המצב הפוליטי במדינת ישראל לפצח את המוח היהודי ולנצל את המצב עד תום, הייתי אומר שאנחנו חזרנו בהיסטוריה לחוקה של אל מדינה صحيفة المدينة

04.08.2021 מאת: כמיל ווהבי
"לא כל כך קשה אם עבאס הצליח גם אתם הח״כים שלנו יכולים להצליח"


מתקופת הנביא מוחמד עה"ש בשינוי בעלי הכח עם כל ההשלכות של העניין כולל התוצאה הסופית (הכוונה מבחינה היסטורית) והכל היה מונע אז וגם היום מאינטרסים שהתאימו באותו זמן לכולם, כך המצב גם היום.

 

הכנסת היום בנויה על קבוצות אינטרסים בצורה מוחלטת ולא מונעת משום אידאולוגיה כלשהי ולא משנה באיזה צד הקבוצה ,והאני האישי והקבוצתי יותר חשוב מכל דבר אחר בעולם, למעט ביטחון המדינה אולי !!!.

 

הדרוזים לצערי נפלו בין הכסאות, ארץ שאוכלת את יושביה, אבל במקרה שלנו לשלילה בצורה של מדינה כפוית טובה, שמתייחסת לא בהגזמה, הכושי עשה את שלו.

 

וכשכולם צועדים קדימה אצלנו קורא ההפך והמדינה דורכת ברגל גסה ומתעלמת מהמצוקות והצרכים של הרשויות הדרוזיות ואיתנו גם הרשויות הצ’רקסית שנמצאים באותה קלחת, והכל התחיל עם חוק הלאום והמשיך עד עצם היום הזה, שהמצב הפך להיות הרבה יותר גרוע.

 

לנו כמובן יש חלק לא מבוטל החל מההנהגה בראשויות והעומדים בראש וכמובן ההנהג הרוחנית ועד נציגינו בכנסת שהפכו להיות נציגים של המפלגות אליהם הם שיכים ופחות נציגים של העדה בעיקר אלה שקבלו את התפקיד במתנה, דבר אשר הפך אותם לנתינים של ראש המפלגה ועושים רק דבריו גם אם זה נוגד את אינטרס הקבוצה לפעמים, ״ריצוי הפטרון יותר  חשוב.

 

ניתן להבין את העניין בנאמנות לפטרון אבל הנהגה נמדדת בקבלת החלטות וכאן קבור הכלב, למעשה היום הנציגים שלנו בכנסת, כולם ביחד משתווים כמעט למפלגה של ראש הממשלה המכהן, או לכל הפחות למפלגה של עבאס ולא משנה שהם במפלגות שונות.

 

האם זו לא הזדמנות שיעמדו כמקשה אחת למען הדורות הבאים של בני העדה ובניה?? שהעתיד שלהם הולך למדרון חלק גם ח״כ אחד במצב הפוליטי הנוכחי מספיק, שיקח את ההקרבה הזו וברור שזה יכול להיות תשלום כבד לח״כים שלנו ברמה האישית, אבל אולי העדה ובניה שווים את ההקרבה הזו.

 

לעניות דעתי ממשלות ישראל בשנים האחרונות עומדות בקיום שלהם על חודו של קול אחד בלבד !!.

 

אולי יקום מנהיג צדיק מנציגינו ויקח את הנטל הזה על כתפיו וירשם בהסטוריה כמי שחלץ את העדה מנפילה לתהום וישנה את מצבנו לעתיד מזהיר, וכמובן בצדק רב ובעיני כל אחד יבין את צעדיו וכל העדה תתמוך בו ויהיה הגיבור הלאומי בעידן הנוכחי שעשה מעשה אצילי למען בני עמו.

 

בעיני אין דבר יותר נשגב מאשר האינטרס של הקבוצה ועתיד בניה וגורלם, במצבנו היום הוכח מעל לכל ספק שהעדה בתחתית הסולם של מדינת ישראל מכל בחינה ובכל צורה וזה רק הולך ומחמיר ולדעתי יבוא השלב שהסבלנות של בני העדה תפקע ואיני יודע מה יהיו ההשלכות של זה אבל מההסטוריה של העדה הדרוזית ניתן להבין לאן זה יכול להגיע ולאן יוביל.

 

האם אנחנו צריכים את מנסור עבאס שיתגאה מעל כל במה שבתקציב לא שכח את העדה הדרוזית ואני מודה לו על זה, או את השר פריג׳ שמצד אחד מפלגתו עומדת בהסכם הקואלציוני שלהם על ביטול החלטת ממשלה 534 ( תוכנית להעצמה ופיתוח הישובים הדרוזים הצ’רקסים לשנת 2020 תיקון החלטת ממשלה ) ומאידך בא להתפאר שהוא דורש תקציב יחודי למען הכפרים הדרוזים והצ’רקסים כנראה מתוך זלזול באנטלגנציה של עצמו וטו לא מובן שהוא חותר לקרב את בני העדה למפלגתו.

 

ומכל זה הנהגת המדינה מתעלמת או שרואים בנו מיעוט שאין לו השפעה על הבחירות בישראל או חסרי כח אלקטורלי שיכול לעזור להם כי אמרתי כבר שהאינטרס האישי הפך להיות מעל הכל הרי ראש הממשלה הגיע לתפקיד עם 7 ח״כים והמפלגות האחרות נהנים מתפקידי שר על כל שני ח״כים כמעט , או אולי הח״כים שנכנסו בסיטנאות בגלל החוק הנורווגי ,בעיקר באותם מפלגות ומנהיגים שצעקו מעל כל במה על הבזבוז שבא על חשבון הציבור והממשלה הקודמת שהיתה מנופחת.

 

והיום !!!! כמובן שזה היה רק סיסמאות בחירות , כי הם עקפו את הממשלה הקודמת בסיבוב, בכל פרמטר וזה רק מוכיח את הטענה שאינטרס האישי והקבוצתי הוא החשוב מהכל.

 

ואולי יקום אצלנו הח״כ כמו ״יפתח הגלעדי״ שהקריב את היקר לו מכל למען ה׳ , למרות שכסא של ח״כ אינו יקר מבן/ בת ,יפתח הקריב את הבת שלו.

 

אני מקווה שאחדות של הח״כים הדרוזים במצב הנוכחי דבר נדרש וצריך להבין את המשחק ואת המח היהודי זה לא כל כך קל ,אבל זה לא לא כל כך קשה אם עבאס הצליח גם אתם הח״כים שלנו יכולים להצליח ולהקריב בכל דרך למען הדורות הבאים של בני העדה ולשחק את המשחק הפוליטי כהוויתו ויפה שעה קודם ,התקציב השנה יעבור, ואולי יקום צדיק לקראת התקציב הבא או בכל הזדמנות שתהיה ,

 

רוצה להאמין שיהיה ח״כ דרוזי כזה או כולם ביחד כמקשה אחת למרות שהם לא באותה מפלגה ומספיק אפילו ח״כ אחד ובעיקר מי שנמצא בקואליציה למען הסר ספק דברי אינם מופנים למישהוא ספציפי אל זו דעה אישית ממקום של דאגה אמיתית למצבנו ומי שמכיר אותי יודע את האמת שלי  והחרדה לעתיד העדה ובניה

 

הכותב, כמיל ווהבי, סא״ל במיל'', בוגר תואר ראשון במזה״ת ותואר שני בבטחון לאומי ומנהל ציבורי אונ׳ חיפה.

 

 

תגובות

2. חלבי לפני 2 חודשים
כמה שזה נכון
1. כתבה מעניינת מאוד לפני 2 חודשים
כתבה מעניינת מאוד

מומלצים