"ממשלת ישראל עומדת לסגור את תכנית עיר ללא אלימות"

ח"כ לוי אבקסיס:"במסגרת הקיצוצים הרוחביים ממשלת ישראל עומדת לסגור את תכנית עיר ללא אלימות, התכנית לטיפול בקטינים נפגעי תקיפה מינית, קיצוץ במשרות של עו"סים ובתכנית לילדים בסיכון".

04.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
"ממשלת ישראל עומדת לסגור את תכנית עיר ללא אלימות"

 

ח"כ לוי אבקסיס מבקשת למנוע את הקיצוץ בשירותים החברתיים: "מפקירים את מי שהכי זקוק לנו. זה כמו לירות לעצמנו ברגל בכוונה".

יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס דורשת להחריג את השירותים החברתיים מהקיצוץ: "מפקירים את מי שהכי זקוק לנו. זה כמו לירות לעצמנו ברגל בכוונה".

יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס הגישה בקשה לדיון חירום בוועדת הכספים בנושא החרגת השירותים החברתיים מקיצוצים רוחביים.

בין תוכניות הליבה אשר יפגעו כתוצאה מהקיצוץ ניתן למצוא מרכזי ק.ש.ר, מרכזים למניעת אלימות, פגיעה בתוכניות 'עיר ללא אלימות, תוכניות טיפול בקטינים נפגעי תקיפה מינית, התוכנית הלאומית לילדים בסיכון, פגיעה נרחבת במשרות של עובדות סוציאליות, ועוד שירותים רבים, וחיוניים, חלקם אף שירותי שעת חירום, אשר מטפלים באוכלוסיות בקצה רצף הסיכון ובהם קטינים בסיכון.

מתוך פנייתה של לוי אבקסיס ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני: "מדינת ישראל עומדת בפני קיצוצים דרמטיים אשר יפגעו בתוכניות ליבה בשירותים החברתיים בישראל. אנו נמצאים כבר עכשיו במשבר חברתי עמוק אליו הובילו שנים רבות של הזנחת השירותים החברתיים. הקיצוצים הצפויים בתקציב יובילו לקריסה של ממש של השירותים ויפגעו בכל אזרחי ישראל ובאופן החמור ביותר באוכלוסיות המוחלשות. אבקש ליזום דיון דחוף בוועדת כספים לטובת החרגת השירותים החברתיים מהקיצוצים הצפויים, על מנת למנוע את הפגיעה החמורה באזרחי מדינת ישראל ובפרט באוכלוסייה המוחלשת".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים