" משרד הפנים השקיע בשנים האחרונות בגולן "

מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש, הציג בוועידת הגולן של מקור ראשון את תפיסת משרדו ואמר כי "ראיית הגולן מבחינת משרד הפנים היא ראייה אזורית, תוך ניצול פוטנציאל הצמיחה באמצעות תקציבי פיתוח שיובילו ליצירת מוקדי תעסוקה נוספים ולהגדלת מספר התושבים".

12.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
" משרד הפנים השקיע בשנים האחרונות בגולן "

 

יאיר הירש מנכ"ל משרד הפנים: "הרשויות צריכות לעבור מתפיסת מקומית לתפיסת עבודה אזורית תוך שיתוף פעולה ביניהן. משרד הפנים השקיע בשנים האחרונות בגולן מעל 40 מיליוני שקלים בפיתוח האזור  ונמשיך להשקיע כדי להכפיל את תושבי רמת הגולן ולהעניק להם מקומות תעסוקה".

 

מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש: " יש לעשות שינוי תפיסתי ומעבר מחשיבה על פיתוח מקומי להבנת החשיבה של 'פיתוח אזורי' והיתרונות שבה והביצוע יהיה באמצעות האשכולות האזוריים שהם מכפילי כוח מבחינת הרשויות. כבר כיום קיימים 11 אשכולות אזוריים ברחבי הארץ הפועלים תוך שיתוף פעולה הדוק עם ומתוך הרשויות".

 

הירש ציין כי "יש חשיבות גם להכנסות ממקורות נוספים כמו אנרגיה ירוקה והגדלת ההכנסות העצמיות של הרשויות, כמו גם הצמיחה המאוזנת – כדי שהרשויות יוכלו לספק שירותים נאותים לתושביהן העתידיים, עליהן לדעת לצמוח באופן נכון ולהישאר מאוזנות תקציבית".

 

לעניין ההשקעה הכספית של המשרד בגולן עדכן הירש כי ב- 4 השנים האחרונות השקיע משרד הפנים בפיתוח הגולן מעל 40 מיליוני שקלים בפיתוח אזורי תעסוקה, בשיקום שכונות ותשתיות, בתיקוני עיוותים בתקציבים השוטפים של הרשויות, בהחלפת תאורות רחוב, בחיזוק ההון האנושי, בהכשרת בעלי תפקידים ועוד. "אנחנו מקימים בית ספר לשלטון מקומי ובאמצעותו נבצע הכשרה של מנהלים בכירים ונבחרי ציבור ברשויות המוניציפאליות על מנת לחזק את יכולותיהם של האנשים ואת פוטנציאל העשייה שלהם לפיתוח האזורי".

 

"אני מקווה לראות פה תושבים נוספים כבר בעתיד הקרוב ואין לי ספק שהגולן יהפוך למקום שנרצה לגור בו ולא רק לבקר בו. אנחנו במשרד הפנים נהיה שם בשבילכם התושבים ונפתח את הגולן תוך שמירה על הייחודיות הספציפית שלו". 

 

לסיכום הודה הירש למנכ"לי משרדי הממשלה ואמר כי הם עובדים בשיתוף פעולה הדוק: "הממשלה החליטה לקדם ולפתח את הגולן ואנו גורמי הביצוע, חבריי מנכל"י משרדי המשלה ואני, נעבוד בשיתוף פעולה ונצליח". 

 

"נעמי שמר כבר דיברה בשירה על 'חרמון הסבא' שנם 'בבדידות קורנת' ותפקידנו הוא לדאוג לכך שהוא יפסיק להיות בודד ויאכלס סביבותיו תושבים רבים". 

 

את הדברים אמר הירש בוועידת הגולן של מקור ראשון במסגרת פאנל מנכ"לי משרדי ממשלה בהנחיית הודיה כריש חזוני.
 

 

תגובות

מומלצים