12.5 מלש״ח לרכישת ציוד לטובת תפילות במתחמים ציבוריים

הממשלה אישרה את הצעת ראש הממשלה, שרת הפנים ושר האוצר להעמדת סיוע בסך 12.5 מלש"ח לרשויות המקומיות, על מנת שיוכלו להצטייד בציוד הנדרש להתאמת מתחמי התפילה בשטחים ציבוריים פתוחים לקראת תפילות הימים הנוראים וחגי תשרי ובכדי לאפשר את תפילות החג כסדרן תוך שמירה על בריאות המתפללים.

23.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
12.5 מלש״ח לרכישת ציוד לטובת תפילות במתחמים ציבוריים

 

ההקצאה תגובש על ידי משרד הפנים, משרד ראש הממשלה, אגף  התקציבים והחשב הכללי.

 

בנוסף, הממשלה תסמיך צוות בראשות מנכ"ל משרד הפנים ובהשתתפות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מנכ"ל משרד הבריאות, הממונה על התקציבים והחשב הכללי 'כצוות תגובה מהירה'.

 

צוות זה יהיה מוסמך לקדם פעולות סיוע מהירות לשלטון המקומי לטובת ביצוע תפקידיו בהתמודדות עם משבר הקורונה, בהתאם לכל צורך שיעלה.

 

שרת הפנים, איילת שקד:"אנחנו נמצאים בעיצומה של התפרצות מחודשת של הקורונה, גל הדלתא אגרסיבי מאוד ומצריך הירתמות מלאה של השלטון המקומי בהסברה, בהמרצה ובדחיפת התושבים לצאת ולהתחסן".

 

"לרשויות המקומיות במדינת ישראל יש חשיבות עליונה, תושבי המדינה רוחשים להם אמון רב ומכיוון שיש ביכולתם להניע את התושבים אני מאמינה שהכוח האמיתי צריך להיות בידיהם!".

 

"בעזרת משרד רה״מ ואגף התקציבים הצלחנו להשיג תקציב משמעותי על מנת שהרשויות המקומיות יוכלו לאפשר למתפללים לקיים את התפילות כסדרן. נמשיך להיות כתובת אפקטיבית שנרתמת לצרכי הציבור".

 

 

 

תגובות

מומלצים