62%ֵֵַ מתקציב מועצת מגידו מופנה לחינוך

מליאת מועצה אזורית מגידו אישרה את תקציב 2019, התקציב עומד על 115,617 מיליון שקל, גידול של  כ- 7 מיליון שקל ביחס לשנת 2018, 62%ֵֵַ מופנה לפעילות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי ,רווחה ,תרבות וספורט.

01.01.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
62%ֵֵַ מתקציב מועצת מגידו מופנה לחינוך

ראש המועצה איציק חולבסקי פירט בפני חברי המליאה את ההדגשים המרכזיים והיעדים העומדים בפני המועצה . בשנת 2019 נמשיך במאבקים חשובים על עתיד האזור שלנו: נגד תוכנית סיפוח השטחים והיישובים של יקנעם עלית, נגד שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל ונגד אכסון חומרים מסוכנים באתר "חגית".

היעדים העומדים בפני המועצה  בשנה הקרובה, יבנה  אולם הספורט בבית ספר "עומרים", יוקם  מרכז צעירים במועצה, יקודם הקמת מרכז טכנולוגי-חינוכי בתיכון מגידו ויחל  בניית בית ספר חדש באליקים עבור "קשת התקווה". מפעל ההשבה לרמת מנשה נמצא בביצוע מתקדם, מפעל זה יאפשר נטיעת אלפי דונם מטעים בהר והוא בשורה נפלאה לחקלאים, ליישובים ולמועצה. ביצוע שדרוג הכניסות ליישובים לאורך כביש 66. קידום משמעותי של ניהול השטחים הפתוחים במועצה והגברת הפיקוח של היחידה הסביבתית. קידום  פרויקטים משותפים עם מועצה מקומית מעלה עירון. המשך פיתוח פארק "מבוא כרמל". פיתוח ג'וערה יחד עם קק"ל  וגיוס משאבים למועצה ממשרדי ממשלה, ארגונים ותורמים .     

גזברית המועצה רו"ח מיכל כהן פירטה את התפלגות מקורות ההכנסות במועצה הצפויות ב 2019 ובהן 48 מיליון שקל ממשרדי הממשלה, 40 מיליון שקל מגביית ארנונה ו28  מיליון שקל  מהכנסות עצמיות  ואחרות  .

מיכל כהן גזברית המועצה: " תקציב 2019 מבטא גידול משמעותי בתקציבי החינוך ,התרבות והרווחה יחד עם הגדלת התקציבים ליישובים ומשקף איזון נכון בין צמיחה לניהול כספי מאוזן "

ראש המועצה איציק חולבסקי: "המועצה תמשיך לחזק ולהעצים את יישובי המועצה ולשדרג את רמת השירות לתושבים. אני מודה לכל מנהלי המחלקות במועצה ולכל עובדיה על הכנת תכניות העבודה והתקציב בהנהגת מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי ולרו"ח מיכל כהן גזברית המועצה ,על העבודה המקצועית והאיכותית בהכנת התקציב. ברצוני להודות לחברי המליאה על אישור התקציב על המעורבות והשותפות למען תושבי מגידו".

 

תגובות

מומלצים