איגוד ערים להגנת הסביבה החל לנקות נחלים

איגוד ערים להגנת הסביבה החל במבצע מתמשך לניקוי הנחלים במפרץ חיפה מזיהום של עסקים וקבלנים, במסגרת המאבק בפסולת יוצאים פקחי יחידת האכיפה החדשה של האיגוד אל סיורים בנחלים השונים, כבר יש תוצאות והצלחות, לפרטים

22.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
איגוד ערים להגנת הסביבה החל לנקות נחלים

לפני הניקיון

 

במהלך סיור שכזה זיהו הפקחים השלכת פסולת אל תעלת קייזר אילין המתחברת לנחל הקישון מצד בעל מוסך בנשר, שהשליך פסולת אל התעלה ואף שפך בה את שמני המוסך. הפקחים, בשיתוף עיריית נשר ורשות נחל קישון, קנסו את בעל העסק ב-6,000 ₪ וציוו עליו לנקות את הפסולת מהשטח

פקחי האיגוד שבו למקום על מנת לוודא שהפסולת פונתה ושהשטח נקי. בנוסף הם חוזרים מדי פעם לאזור לבחון שהשטח נשאר נקי ושעסקים אחרים לא מזהמים את האזור.

יחידת האכיפה ממשיכה באופן יומיומי לסייר באזורים המועדים לפורענות בשטחי הנחלים, ובמידת הצורך ניתנים קנסות וצווי ניקיון למזהמים.

היחידה, שהחלה לפעול בשנה האחרונה, קמה בין היתר בגלל הצורך בפקחים אזוריים שידאגו לסביבה המקומית, ומאז הכשרתם אכן יש הצלחות וזהו רק מקרה אחד מתוך הפעילות הרבה שלהם בשטח.

יו"ר איגוד ערים, עו"ד שרית גולן: "הקנס שניתן למוסך שפשע וזיהם את הטבע של כולנו הוא רק ההתחלה של המאבק של האיגוד במזהמים באזור המפרץ. מדובר בקנס אחד מני רבים שניתן עד שנחלי חיפה יחזרו להיות ירוקים ונקיים, והעבריינים יבינו שלא לעולם חוסן ומה שעבד בעבר לא יעבוד לנצח. אנחנו נמשיך להילחם בכל מפגע סביבתי כדי לאפשר לתושבי המפרץ לחיות בשקט ולהנות מהטבע היפה שבתוכו אנו חיים".

המצב אחרי הניקיון

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים