איך מתמודדים עם אפילפסיה? מגייסים נינג'ה!

נושא שמטריד מאוד את מערכת החינוך בכל המדינות המפותחות, הוא התמודדות עם ילדים שעלולים לסבול מהתקף אפילפסיה תוך כדי יום הלימודים, הרפואה המודרנית מעריכה שאחד מ 100 תלמידים בכל קבוצות הגיל, עלול לסבול מהתקף אפילפסיה.

29.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך מתמודדים עם אפילפסיה? מגייסים נינג'ה!

צילום פיוטר פליטר

 

במסגרת ההכנה של אגף החינוך  של  עיריית חיפה לשנת הלימודים הקרובה נעשה שימוש במומחיות הייחודית של רמב"ם בנושא שמטריד מאוד את מערכת החינוך בכל המדינות המפותחות, התמודדות עם ילדים שעלולים לסבול מהתקף אפילפסיה תוך כדי יום הלימודים.

הרפואה המודרנית מעריכה שאחד מ 100 תלמידים בכל קבוצות הגיל, עלול לסבול מהתקף אפילפסיה – או חד פעמי או כזה החוזר על עצמו בתדירות גבוהה.

השבוע הזמינה דפנה גיגי, אחראית החינוך המיוחד  באגף החינוך של עיריית חיפה  את מרכזת תחום ההסברה של האפילפסיה בילדים ונוער בבית החולים רות לילדים ברמב"ם, אביבה פלדמן בהגי, להסביר על הנושא בכנס מיוחד של סייעות ומלוות בחינוך המיוחד.

אלו הרי נשות המקצוע שיצטרכו להתמודד ראשונות עם מקרה של התקף אילפסיה, ולכן מן הראוי שיידעו על מה מדובר.

עוד לפני שאביבה צללה אל הנושא עצמו היא הפתיעה את כל מי שגדש את האולם המלא של מרכז הקונגרסים בחיפה  עם אורח מיוחד שהתקבל במחיאות כפיים סוערות. אל הבמה עלה נינג'ה שקיבל חותמת רשמית שהוא כזה  עומרי רגב, צעיר אתלט ושרירי שבימים כתיקונם, כשאינו עובד במטעי האבוקדו של קיבוץ בית העמק הוא גם מתפרנס מדוגמנות עבור חברות אופנה מובילות בישראל.

לעומרי יש סיפור מיוחד, הוא אותר כחולה אפילפסיה בגיל צעיר והתמודד עם המצב הייחודי כל חייו, ובהצלחה גדולה. לאחרונה היה אחד מהפיינליסטים שצלחו בהצלחה את מסלול הנינג'ה המפרך והתובעני בתכנית הפופולרית של חברת "קשת".

עומרי עמד מול הסייעות והמלוות הנפעמות של החינוך המיוחד והסביר להן ש"ילד עם אפילפסיה יכול לעשות הכל! גם להיות נינג'ה!".

 

במסגרת ההכנה של אגף החינוך של עיריית חיפה לשנת הלימודים הקרובה נעשה שימוש במומחיות הייחודית של רמב"ם בנושא שמטריד מאוד את מערכת החינוך בכל המדינות המפותחות –...

תגובות

מומלצים