אכיפה נגד מגרשי רכב בלתי חוקיים בירכא

משטרת ישראל בשת"פ גופי אכיפה אזרחיים ניהלו אכיפה כלכלית ממוקדת באזור ירכא, מבצע אכיפה משולב כנגד בעלי מגרשים, בחשד לזיוף נתוני רכב ועבירות מס, אותם חשודים עוסקים בסחר של רכבים ללא אישורים כדין ובאופן המסכן את בטחון הציבור.

20.02.2019 מאת: פורטל הכרמל

אכיפה בירכא

 

במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של משטרת ישראל נגד מחוללי פשיעה, במטרה לנתק את "צינור החמצן הכלכלי" של ארגוני הפשיעה ולמנוע פגיעה בקופת המדינה, ערכה המשטרה בשיתוף גורמי אכיפה נוספים, מבצע אכיפה משולב כנגד בעלי מגרשים העוסקים בסחר של רכבים ללא אישורים כדין ובאופן המסכן את בטחון הציבור.

כאמור, מדובר במודל משולב של תקיפה כלכלית המאפשר קידום אכיפה משולבת של כלל הגורמים בהתאם לתחומי אחריות והסמכות, כאשר אלה פעלו באופן מתואם וערכו אתמול ( 19.2.19) בדיקות של מספר מגרשי מכוניות בירכא, שפעלו עפ"י החשד ללא רישיון עסק והיתרים כחוק.

הפעילות הובלה ע"י משטרת ישראל בשילוב הגופים הבאים: 
פרקליטות מחוז חיפה (אזרחי).
משרד התחבורה.
הרשות להגנת הצרכן
היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה.
חברת חשמל.
יחידת יהלו"ם ומכס חיפה ברשות המיסים.
המרכז לגביית קנסות.
ביטוח לאומי

במסגרת הפעילות, נתפסו מסמכים שונים , מאות אלפי שקלים וכסף זר אשר חלקו נמצא מוסלק בתוך אחד הרכבים.  חלקו של הסכום יחולט בגין עיקולים וקנסות התלויים כנגד חלק מבעלי המגרשים ובנוסף, נתפס רכב יוקרה בחשד שבוצעו בו מספר זיופים ובכוונת גורמי האכיפה לחלט אותו. 

בהמשך יועברו חומרי החקירה לרשות להלבנת הון  וליחידת תביעות רישוי עסקים במשטרה אשר ייבחנו את טיב הראיות לשם גיבוש כתבי אישום כנגד החשודים בגין המיוחס להם.

4 בעלי המגרשים עוכבו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית במחוז חוף ובסיומה שוחררו בתנאים מגבילים.

משטרת ישראל בשיתוף הפרקליטות האזרחית ובשילוב משרדי הממשלה השונים תמשיך במאבקה כנגד פעילות בלתי חוקית תוך זלזול בשלטון החוק, זאת בשיתוף גורמי האכיפה האזרחיים השונים על מנת להבטיח את בטחונו ושלומו של הציבור ועל מנת למגר פעילות עבריינית.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. אזרח לפני 3 חודשים
כל הכבוד למשטרה

מומלצים