אסטרונומיה חלל ויום הדין

בחלל האין סופי קיימים מליונים של גלקסיות, ובכל גלקסיה יש עוד מליונים של כוכבים בגדלים שונים, הכל מסתובב ונע במהירויות שונות, יש כאלה נמדדים בזמן של האדם והעולם, ואחרים מעבר לזמן, בממדים לא ידועים לאדם

30.04.2020 מאת: דוקטור גבר אבו רוכן
אסטרונומיה חלל ויום הדין

 

עולמנו כדור הארץ הוא כוכב קטן מאד יחסית לאחרים, נוצר בתהליכים שהתחילו לפני כ5מליארד שנים, כחלק מהיקום כולו שהתחיל בתהליכי יצירה והתהוות לפני כ15 מליארד שנים.

בתנועה המתמדת של הכוכבים והגלקסיות בחלל האין סופי, לפעמים מתנגשים בינם לבין עצמם, ואז נוצרים כוכבים אחרים, ואחרים נהרסים ומתים, גם כדור הארץ עבר כמה התנגשויות עם כוכבים בגדלים שונים, למשל לפני כ70מליון שנים כתוצאה מהתנגשות כוכב עצום בכדור הארץ נכחדו החיים עליו כולל הדינוזאורים, ונוצר הירח שהיום מסתובב סביב הארץ, שנותק מהארץ, הוא בגודל האוקינוס השקט בערך...והגיע למרחק כ400 אלף ק"מ מהארץ.

הרבה כוכבים קטנים וסטרואידים (نجم ابوذيل) הגיעו לכדור הארץ אבל נחלשו מאד והתרסקו באטמוספירה מסביב לכדור הארץ לפני שפגעו בארץ וגרמו לנזקים כבדים או קלים, ב2013 פגע אסטרואיד שקוטרו היה כ 20 מטר בלבד בכדור הארץ, יצר גלי הלם ונופצו שמשות בסביבתו.

ב1908 פגע אסטרואיד בסיביר, היה יכול להרוס עיר שלמה אם היה פוגע בה, הכוכב שחיסל את הדינוזאורים היה בקוטר כ10 ק"מ, ישנו אסטרואיד שנע בחלל בקוטר 1.5 עד 4.1 ק"מ ומתקרב לכדור הארץ במהירות של 8.7ק"מ בשניה. או  31320 קמ"ש, הוא יתקרב למרחק של 6.29 מליון ק"מ מכדור הארץ.

מתי זה יהיה?? ממש הלילה ביום רביעי 29 באפריל 2020, לפי מקורות האסטרונומיה והחלל וארגון נאס"א האמריקאי שצפו באסטרואיד כבר בשנת 1987 המדענים מעריכים שיש סיכוי נמוך וחלש שהוא יתנגש בכדור הארץ. כמה זה נמוך או חלש...אף אחד לא יודע.

מה שבטוח שהוא מסכן את כדור הארץ במידה מסוימת, והם צפו גם באסטרואיד נוסף יותר גדול ומסוכן שיעבור ליד כדור הארץ ב2071 לפי חישובי האסטרונומים במרכזי החלל בעולם זה מפחיד קצת אבל לא צריך לכנס לפאניקה ופחדים מוגזמים.

אין שום דבר בטוח ויציב, מלבד חוק התנועה הנצחית והבורא של כל העולמות השונים אלוהים בכבודו ובעצמו.

 

תגובות

מומלצים