אראל מרגלית השיק את מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל

עשרות סטארטפים וראשי הנהגת הגליל, השיק היזם והמשקיע, אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP ומרגלית סטארטפ סיטי, את Margalit Startup City Galil  את מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל.

05.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אראל מרגלית השיק את מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל

 

 

היזם אראל מרגלית השיק את מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל - Margalit Startup City Galil

 

יו"ר ומייסד קרן JVP ומרגלית סטארטאפ סיטי, אראל מרגלית: "מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל יהווה מנוע צמיחה אדיר לאזור, לכלכלה הישראלית ויעניק 100 אלף מקומות עבודה בשכר איכותי בשנים הקרובות. פודטק זה העתיד והאקוסיסטם שאנחנו יוצרים כאן יצעיד את ישראל להיות מעצמת פודטק עולמית. חברות בינלאומיות כבר מחפשות להקים פה בית ולהשקיע בסטארטאפים מקומיים."

 

 מרגלית פנה בנאומו לתושבי לבנון: "דלתנו פתוחה וידנו מושטת. אין תוחלת במלחמה היא אינה מיטיבה עם איש. אנחנו יכולים לעשות יחד למען עתידם של ילדינו ונכדינו, להשאיר להם עולם בריא ונקי יותר. אם חדשנות יכולה לשנות היא, היא בהחלט תשנה מדינה ותהווה גשר לאזור כולו"

 

Margalit Startup City Galil, מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל, יעניק פתרונות לבעיות הבוערות של העולם: חקלאות חכמה, התחממות כדור הארץ, רעב עולמי והצורך במזון בריא • המרכז מהווה בית לשיתוף פעולה בין חברות ענק, סטארטאפים, מכוני מחקר ואקדמיה ויהיה מנוע צמיחה כלכלי-חברתי משמעותי • ילדי קריית שמונה ויישובי הגליל יהפכו ליזמים בינלאומיים וילמדו במסלולים ייחודיים של יזמות, טכנולוגיה וחדשנות • מרכז הפודטק מצטרף למרכזי החדשנות הבינלאומיים שהקים מרגלית בירושלים, ניו יורק, באר שבע, חיפה ותל אביב

 

 

2 בספטמבר, קריית שמונה - בהשתתפות 500 אורחים מהארץ ומהעולם, שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת המדע, הטכנולוגיה והחדשנות אורית פרקש הכהן, כ-30 שגרירים ודיפלומטים מכל העולם, ראשי חברות עסקיות, בכירי קהילת ההייטק והמחקר של ישראל, גופים פילנטרופיים, עשרות סטארטפים וראשי הנהגת הגליל, השיק היזם והמשקיע, אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP ומרגלית סטארטפ סיטי, את Margalit Startup City Galil  את מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל

 

 

פתיחת מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל, הממוקם בקריית שמונה, הופך את ישראל למדינה הראשונה בעולם המשיקה מרכז מסוג זה וקוראת למדינות נוספות לשיתוף פעולה בתחום למען עתיד טוב יותר. מדובר במהלך יוצא דופן ששם את הגליל במרכז ההייטק העולמי, והוא  מהווה מנוע צמיחה אזורי משמעותי עם הצטרפותן של ענקיות טכנולוגיה, סטארטאפים לצד גופי השקעה, תאגידים בינלאומיים ואף מוקדי מחקר ואקדמיה הפותחים שלוחות במרכז  החדשנות - אשר ייצרו בשנים הקרובות עשרות אלפי מקומות עבודה בשכר גבוה ויהיו אבן שואבת לצעירים ומשפחות שיבנו את ביתם בגליל.

 

 

Margalit Startup City Galil מצטרף לרשת הבינלאומית של מרכזי חדשנות שמרגלית הקים בירושלים, בניו יורק, באר -שבע, חיפה, תל אביב ולמרכזים המתוכננים לקום באירופה ובאמירויות. מרכזים אלו נותנים במה לחוד החנית של טכנולוגיות ישראליות פורצות הדרך, תוך יצירת שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיה מובילים בעולם וחברות רב לאומיות.

 

אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP ומרגלית סטארטפ סיטי: "יש הרבה אזורים שהיינו יכולים להשקיע בהם ולצאת איתם למסע הזה, בחרנו לעשות זאת דווקא כאן בגליל. אם מסתכלים מהחלל על כדור הארץ ומחפשים את המקום שבו התרחשו שתי המהפכות – החקלאית והטכנולוגית – רואים את ישראל ואת הגליל. יש לאזור הזה את כל הנתונים, אקלים וחקלאות, מכוני מחקר ומרכזים אקדמיים, אבל מעבר לכך בגליל יש אנשים מדהימים. זה מקום של חיבור חברתי בין קבוצות שעשו בעצמן מהפכה. המרכז החדש פותח דלת לעולם, אנו סוללים ליזמים המקומיים את הדרך להפוך לבינלאומיים. מהיום לכל יזם מקומי יש גשר לעולם, יצרנו תשתית דרך כל מרכזי 'מרגלית סטארטאפ סיטי' לחשיפה בפני משקיעים בינלאומיים, מוקדי מחקר ואקדמיה וחברות בינלאומיות".

 

 

מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל יעניק פתרונות חכמים לבעיות הבוערות של העולם כמו התחממות כדור הארץ, רעב, בצורת, מזון בריא תוך שילוב המהפכה הטכנולוגית בחקלאות. המרכז ילווה במהלך חינוכי רחב היקף במסגרתו ייפתחו מסלולי לימוד ייחודיים של מתמטיקה, אנגלית, יזמות, פודטק וחדשנות בבתי הספר של קריית שמונה, יישובי הגליל והכפרים הדרוזים על גבול לבנון במטרה לאפשר לילדים להפוך לסטארטאפיסטים צעירים ופורצי דרך בעולם.

 

 

יוזמה זו ממשיכה את היוזמות החינוכיות שמרגלית הוביל בשנים האחרונות, כשאימץ בתי ספר בגליל ובקריית שמונה, בראשם בתי הספר דנצינגר ומגינים ושימש כמנטור אישי לתלמידים בתחומי  יזמות וחדשנות – בדרכם לייצג את ישראל בתחרויות הבינלאומיות ליזמים ב-MIT. התלמידים זכו בפרסים במדליית זהב וכסף בתחרויות היוקרתיות ביותר וייצגו את הגליל בכבוד. כעת הכוונה לשלב את כלל בתי הספר בקריית שמונה ויישובי הגליל לתכנית ייחודית בשיתוף משרד החינוך במסלולי סטארטאפים, יזמות, חדשנות ופודטק כבר בשנת הלימודים הקרובה.

 

 

אירוע השקת Margalit Startup City Galil אפשר  פסטיבל חדשנות מרשים של האקוסיסטם של תעשיית הפודטק והאגריטק הישראלית שאפשר מפגש עם  14 חברות שמפתחות פיתוחים ישראלים פורצי הדרך המחברים בין מזון – חקלאות – וטכנולוגיה  כולל התנסות אישית וטעימות בהם:  Innovopro, Kinoko, Green Eye, Agrint, Solato, Blue Huna, Hargol Foodtech,

witi, Blue Tree, PleanTeam, Solveat, OrganOzone, Verstill, save-it,. לצד הסטארטפים, תצוגת מיזמי חדשנות של בתי הספר מהגליל בהם: בתי ספר של קריית שמונה, מג'דל שמס, מהקיבוצים והמושבים באזור.

 

מרכז הפודטק הבינלאומי של ישראל בגליל פועל תוך שיתוף פעולה אסטרטגי עם כלל שחקני האקוסיסטם;  גופים ותאגידים ציבוריים - עיריית קריית שמונה, המועצה האזורית גליל עליון, והחברה לפיתוח הגליל גופים עסקיים וטכנולוגים מקומיים ובינלאומיים אשר פותחים לראשונה שלוחה במרכז בגליל:  JVP, סיסקו, דלויט, קבוצת לוצאטו, בנק פועלים, פירמת עורכי הדין פישר (FBC & Co.) גופי האקדמיה המובילים של הגליל: מכון המחקר מיגל והמכללה האקדמית תל חי, קרנות פילנתרופיות מקומיות ובינלאומיות: קרן JNF US, קרן רוטשילד, קרן יקא,  קרן היסוד צרפת, סטארטפים וחברות טכנולוגיות: סולאטו, WITI, חרגול, דיגיטאל וואלי, והתוכנית להצמחת הסטארטפים בגליל -   Studio Galil.

 

 

אודות אראל מרגלית:

אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן JVP ו-Margalit Startup City, הוא יזם ומשקיע בינלאומי, מאדריכלי אומת הסטארטאפ. ב 1993 הקים בירושלים את קרן הון הסיכון JVP, המתמקדת בבניית חברות בינלאומיות. תחת הנהגתו הקימה JVP  מעל 150 חברות, גייסה מעל 1.5 מיליארד דולר, מדורגת כאחת מ 6 קרנות ההון הסיכון הטובות בעולם, הובילה  12 הנפקות בנאסד"ק, והייתה אחראית למעל 30 אקזיטים, חלקם מהמשמעותיים ביותר בתעשיית הייטק הישראלי. לאחר שהקים את האקוסיסטם הטכנולוגי הייחודי בירושלים, הקים אראל מרכזי חדשנות באזורים גאוגרפים נוספים; מרכז הסייבר בבאר שבע, מרכז הפודטק בגליל, מרכז הבריאות הדיגיטלית בחיפה ומרכז הסייבר הבינלאומי בניו יורק.  

 

 

את הצלחותיו כיזם מוביל רותם אראל לפיתוח כלכלי אזורי ברחבי המדינה תוך יצירת מודל ייחודי לפיתוח כלכלי-חברתי - מרגלית סטארטאפ סיטי “Margalit Startup City”, המתבסס על הקמת מרכזי חדשנות המחברים יזמות טכנלוגית-עסקית עם יזמות חברתית ותרבותית. כל מרכז חדשנות מייצר סביבו אקוסיסטם בנושא מסוים, המייצר שיתופי פעולה בין השחקנים השונים. במהלך השנים מרכזי המצוינות של מרגלית סטארטאפ סיטי יצרו עשרות אלפי מקומות עבודה, ושינו מציאות חיים של מאות אלפי אנשים. הפיתוח האזורי כלכלי של מרגלית סטארטאפ סיטי פועל גם בקרב הדור הצעיר באמצעות עמותה חברתית "מרגלית סטארטאפ סיטי בקהילה" שאראל מרגלית הקים יחד עם רעייתו דבי במטרה לצמצם פערים באמצעות תוכניות חינוכיות ופיתוח מנהיגות צעירה. 'בקהילה' פעלה לאורך השנים בקרב מעל  40,000 ילדים ובני נוער, באמצעות כ-800 מתנדבי שנת שרות, הפועלים בכל רחבי הארץ.

 

סרטונים של גלעד שושן creaTV

בקישור 1

קישור 2

קישור 3

תגובות

מומלצים