בית המשפט הנפיק רישיון נהיגה לתושב דליה

עורך דין רמי חלבי שייצג את העותר צעיר מדאלית אל כרמל, בעניין הכשלתו במבחן המעשי של נהיגה על משאית, התקבל פסק דין תקדמי, שנתנה כבוד השופטת תמר שרון נתנאל, שהורתה למשרד הרישוי בחיפה להנפיק רישיון נהיגה לעותר, מדאלית אל כרמל, למרות החלטת הבוחן להכשילו.

05.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
בית המשפט הנפיק רישיון נהיגה לתושב דליה

 

פסק דין תקדמי, בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, נתן ב04/06/2019 פסק דין הכולל 13 עמודים ובו הורה למשרד הרישוי בחיפה להנפיק רישיון נהיגה לעותר, צעיר בין 21 מדאלית אל כרמל, למרות החלטת הבוחן של משרד הרישוי להכשילו במבחן המעשי (הטסט). 

העותר יוצג ע"י עו"ד רמי חלבי.

העתירה הוגשה לפני ארבעה חודשים (פברואר 2019) כנגד משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, כנגד משרד הרישוי וכנגד חברת מילגם בע"מ הזכיינית מטעם משרד הרישוי לעריכת מבחנים מעשיים (טסטים) עבור נבחנים. בעתירה נתבקש בית המשפט המחוזי להורות על ביטול ההחלטה ולפיה נכשל העותר במבחן המעשי ועל הנפקת רישיון נהיגה לעותר. 

יצוין כי תחילה קיבל העותר הודעה (מסרון) ממשרד הרישוי ולפיה עבר את המבחן המעשי אולם מאוחר יותר נאמר לעותר כי הוא נכשל בטסט מאחר והבוחן (כך לגרסת הבוחן) בלם את העותר בלחיצה על הברקס במהלך המבחן המעשי על מנת שלא לפגוע ברכב וכי ההודעה שקיבל כאילו עבר העותר את הטסט הינה עקב טעות.  

העותר חלק על הטענות נגדו ובקש במהלך הדיון הן מהמדינה/משרד התחבורה והן ממלגם להציג את הסרטון המתעד את המבחן המעשי אולם הם נמנעו מהצגת הסרטון בטענה כי הסרטון בוער. 

כמו כן במהלך הדיון בעתירה נשמעו גרסאות סותרות מצד משרד הרישוי ומצד מלגם באשר לנסיבות הבלימה הנטענת ובאשר לנסיבות שינוי תוצאת המבחן מ- "עבר" ל- "נכשל".  

נוכח כך כתב בית המשפט המחוזי כבוד השופטת תמר שרון נתנאל בסע' 15 לפסק הדין:  "נימוקיי לקבלת העתירה, נשענים על הפגמים אשר נפלו בהליך אצל הרשות (ואצל מילגם) אשר לטעמי, הם פגמים מהותיים וחמורים, עד שהם מצדיקים ביטול ההחלטה השנייה והחזרת ההחלטה הראשונה- לפיה העותר עבר בהצלחה את המבחן, על כנה". 

העתירה המנהלית איפוא נתקבלה, ומשרד התחבורה, הרישוי ומילגם, חויבו בתשלום הוצאות משפט משמעותיות.  


 

פורטל הכרמל

תגובות

1. איש לפני 4 חודשים
מוזר

מומלצים