בכל יום מליוני נדבקים במגיפה חדשה שאיננה מוכרת

בזמן שהעולם כולו מתמודד עם מגיפת הקורונה וגם ישראל, נוסף כאן אתגר חדש: מקרי הדבקה רבים התגלו ברחבי הארץ של מגיפה חדשה שאיננה מוכרת. תסמיני ההמגיפה המדבקת מאוד הם הפצת מילים טובות, דאגה לחיוך של האחר וקירוב לבבות.

02.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

מגיפה חדשה שאיננה מוכרת

 

מגיפת הקורונה משתוללת בעולם וכבר מעל 10 מליון אנשים נדבקו בה. סרטון חדש של איגוד מרכזי זהות מבקש להקביל בין ההדבקה מקורונה שעוברת מאדם אחד לאחר, להפצה חברתית של מילים טובות, יחס לאחר ואהבת האדם

מול הקורונה שמביאה ריחוק חברתי, המגיפה הזו דווקא מקרבת.

סרטון חדש של איגוד מרכזי זהות יהודית מבקש להשוות בין הקורונה למילים הטובות. כמוה, גם הם מתפשטות בצורה מהירה. הסרטונים שיצאו לציבור בנסיון להסביר כיצד נגיף הקורונה מתפשט, כשאדם נוגע במקום נגוע הוא נדבק ומדביק אחרים, גרמו למנכ"ל מרכזי הזהות, ישראל בן פזי לחשוב ולהקביל את הדבר למילה טובה שכשאדם נפגש עימה, זה ממלא לו את הלב והוא מעביר זאת הלאה.

מנכ"ל ארגון זהות, ישראל בן פזי אמר: "הריחוק החברתי לא טבעי לנו, אך דווקא בזמן הזה שהריחוק החברתי הפך להיות בלתי נפרד מחיינו, יש צורך להוסיף קירבה ואהבת חינם ביננו באמצעות דיבור טוב, אהבת האדם ומעשים טובים, אפילו קטנים שאם רק מתחילים איתם, זה מדבק ועובר מהאחד לשני באופן פלאי".

יו"ר זהות רועי צדוק אמר: "התרופה האמיתית והכי טובה לקורונה שמשתוללת ולעיתים תכופות אף גורמת לבידוד אנשים מהחברה היא הדבקה המונית של כולנו במילים טובות וברגש של חיבור האחד לשני. דבר זה יצור נפש בריאה בגוף בריא, העלאת המורל של העם ויכולת התמודדות חברתית טובה יותר עם אתגרי השעה".

 

תגובות

מומלצים