במועצה אזורית מגידו ערוכים לחירום כמו בשגרה

תרגיל היערכות לחירום התקיים במועצה אזורית מגידו, במסגרת התרגיל, הצוות הנרחב תרגל מספר תרחישי חרום : נפילת טילים, זיהום מפליטת גז, שריפה ביישוב ואירועי פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) .

17.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
במועצה אזורית מגידו ערוכים לחירום כמו בשגרה

 

מטרת התרגיל  לתרגל את עבודת מטה החירום, תהליכי קבלת החלטות במצבי משבר , עבודת צוותי חרום ביישובים וליצור בסיס לרציפות תפקודית תוך שיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף.

שותפים רבים לתרגיל: ראש המועצה איציק חולבסקי - ראש מטה החירום במועצה, מנכ"ל המועצה, מחלקת הבטחון -בראשות אליאב נהרי,   מנהלי מכלולי החרום במועצה, עשרות עובדים , צוותי חרום יישוביים של גלעד, הזורע, משמר העמק, דליה ועין העמק .תושבים המתנדבים בצוותי החרום  ביישובי המועצה האזורית ונציגי פיקוד העורף בראשות מפקד הנפה ניסים תורג'מן ,יחידת היקל"ר- בפיקוד  אליאב פרייס, נציגי ארגוני חרום, משטרת ישראל ונציגי משרדי ממשלה שונים.

התרגול והסיכום נערכו על ידי מנהלת פיקוד העורף, במסגרתו ציינו נציגי פיקוד העורף את מוכנותה הגבוהה  של המועצה לשעת חירום והדגישו את שיתוף הפעולה המיטבי הקיים בין המועצה, היישובים ופיקוד העורף.

איציק חולבסקי: "תרגיל החרום היום היה חשוב מאד לשיפור מוכנות המועצה והתקשורת עם היישובים. זהינו במהלך התרגיל את התחומים שיש לשפר והתמודדנו עם מגוון רב של תרחישים מאתגרים. אני מרוצה מהרמה המקצועית של צוותי החרום של המועצה והיישובים ומודה לכל מי שהיה שותף בהכנת התרגיל  ולכל מי שנטל חלק בתרגיל , נמשיך להתכונן ולתרגל כדי להגביר את המוכנות של המועצה  לשעת אמת".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים