בנות מועצה אזורית מגידו שיא בשירות והצלחות

על פי הנתונים, המבוססים על המחזורים שסיימו את התיכון בשנים 2016-2017, כמעט בכל הפרמטרים שנבחנו קיימת עלייה משמעותית בנתונים של בוגרות ובוגרי התיכון.

14.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בנות מועצה אזורית מגידו שיא בשירות והצלחות

 

שיא בשירות משמעותי של נשים בוגרות מגידו, נתונים שהוצגו בפני נציגי המעצה האזורית מגידו חושפים כי קיימת עלייה משמעותית במרבית הפרמטרים של גיוס משמעותי לצה"ל של בוגרי תיכון מגידו, ובמיוחד של חיילות וקצינות בוגרות התיכון.

כך למשל, בנושא הגיוס המשמעותי של נשים עולה כי 97.8% מהנשים מתגייסות לשירות משמעותי הכולל מקצועות הדורשות הכשרה מיוחדת ומתוכן 8.9% משרתות כלוחמות. מדובר בזינוק של כ-11% של נשים המתגייסות לשירות משמעותית תושבות המועצה. בקרב הגברים, 92.3% מתגייסים לשירות משמעותי, מתוכם 61.5% מתגייסים לשירות קרבי.

גם בנושא הגיוס עצמו קיימת עלייה משמעותית, בקרב הנשים, התגייסו בשנת 2019- 97.3% לעומת 93.6% שנה קודם לכן. בקרב הגברים 96.9% התגייסו, מתוכם יצאו לקצונה 9.7%. נתונים משמעותיים וחשובים לא פחות הם נתוני השירות במכינות ובשנת שירות טרום הצבא כאשר כאן עולה כי 33.8% מהנשים ו-37.5% מהגברים עשו שנה כזאת.

ראש המועצה איציק חולבסקי: "נתוני השירות שהוצגו חשובים, מרגשים ומשמחים. הנוער במגידו הוא המיטב של החברה הישראלית ואני גאה במיוחד על נתוני השירות של הנשים ועל הרצון לקיים שנת שירות לפני הצבא. הדבר מוכיח כי הערכים עליהם מחונכים תלמידי מגידו הם ערכים של נתינה ורצון לתרום. אני מברך את אנשי החינוך של המועצה".

מנהלת בית החינוך מגידו סימה מנט: "בוגרי מגידו נמצאים מעל הממוצע במרבית הפרמטרים, ובכל שלבי הגיוס והשירות (מיון, מיצוי ונשר). אנו רואים הישגים אלו כהישגים משותפים לכלל אנשי החינוך שתורמים לתהליך ממושך של טיפוח בוגרים איתנים, מעורבים ותורמים. וכמובן גם למשפחות ולקהילות, המעניקות מעטפת מכוונת ותומכת.

תוכניות ההכנה לשירות צבאי משמעותי הם תוכניות חינוכיות ערכיות, הוליסטיות, ממושכות, רב-גוניות, עשירות ומותאמות לבני הנוער. מרגש ומספק לראות שיש ברכה בעמלנו וכאן המקום להודות לדורון ארז רכז החינוך החברתי ולכל הצוות". 

 

תגובות

מומלצים