בשל משבר הקורונה אסירים ישלחו הביתה

בעקבות החתימה על תקנות לשעת חירום ביום שישי האחרון 27.3.20, אסירים פליליים שאינם בדרגת סיכון גבוהה ישלחו לחופשה במעצר בית מלא, שבסופה ישתחררו, כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

29.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בשל משבר הקורונה אסירים ישלחו הביתה

 

אסירים פליליים, תושבי ישראל, השפוטים עד 4 שנים ונותרו להם עד 30 יום לשחרור מלא, ישלחו למעצר בית, הליך ההוצאה לפועל, יחל בשעות הצהריים. 

 מדובר באסירים שפוטים שאינם מרצים עונש בגין עבירות מין, אלמ"ב או אלימות חמורה וכל אסיר נבחן לגופו. רשימת האסירים הועברה למשטרת ישראל ולבתי הסוהר לבחינה פרטנית של פוטנציאל האסירים להוצאה לחופשה וקבלת המלצות הגורמים המקצועיים.

משטרת ישראל צפויה להחזיר במהלך הבוקר, 29.3.20, את רשימת האסירים שאין מניעה להוצאתם לחופשה ולאחר האישורים הנדרשים יתחיל בשעה 11:30 לערך תהליך השחרור אשר יימשך עד לשעות אחר הצהריים.

במקביל ממשיכים בשב"ס בהתמודדות עם משבר הקורונה בתוך מתקני הכליאה ובמסגרת זו הורחבו סכומי הקניה בקנטינה והוקמה קרן סיוע לאסירים פליליים הזקוקים לתמיכה כלכלית.

חיטוי המתקנים בכדורי כלור וחלוקת חומרי ניקוי, חיטוי והיגיינה נמשכים כל העת לצד פעילויות הסברה, הפגה ותמיכה של סגל התקון בבתי הסוהר.

שב"ס ימשיך לעשות ככל יכולתו על מנת למנוע את איום המגיפה בתוך מתקני הכליאה ולשמור על בריאותם ושלומם של הכלואים ושל אנשי הסגל בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובשת"פ עם כל גומרי הממשלה הרלוונטיים.

אנו מדגישים שיש להסתמך רק על הודעות והנחיות רשמיות לציבור ולהימנע מהפצת 'חדשות כזב'.

 

תגובות

מומלצים