בשר וביצים לא מפוקחים מסכנים חיים בכפרים

הכפר הלא יהודי סובל ממכת הברחות בשר וביצים, בגלל העדר פיקוח וחוסר אכיפה של הרשויות בשל קרבה אישית לאותם אנשים, ובינתיים הציבור נוטל אוכל מלא חיידקים ומחלות והתוצאה במספר המפונים לבתי חולים בכל יום, על האחראים להתעורר.

23.04.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בשר וביצים לא מפוקחים מסכנים חיים בכפרים

 

בכל שנה בשיטות שונות ומשונות נמכרים ללא כל פיקוח וטרינרי וללא כל פיקוח בריאותי הולם, בשר וביצים שמסכנים את בריאות הציבור.

בחודשים האחרונים נתפסו ע"י יחידת הפיצוח במשרד החקלאות, מג"ב ומשטרת ישראל, עשרות טונות של בשר מוברח ללא פיקוח, יחד עם זאת הבשר הלא מפוקח ממשיך להגיע לחנויות, אטליזים, אולמות שמחה ומסעדות, מדובר בעבירה שעלולה לגרום לתחלואות ולהשלכות נוספות.

לטובת שמירה על בריאות הציבור, משרד החקלאות פועל ומסכל ניסיונות לשיווק פירות, ירקות, ביצים ובשר שאינם תחת פיקוח, ומהווים סכנה ממשית לבריאות הציבור; במסגרת זו, המפקחים תופסים תוצרת שאינה נושאת כל תווית המעידה על מקורה, עוצרים שחיטות שחורות שאינן תחת פיקוח וטרינרי ואוכפים עבירות הברחות מזון. 

ממשרד החקלאות נמסר, כי השחיטה השחורה ללא פיקוח של רופא וטרינר כנדרש אינה מאפשרת זיהוי והפרדה של בעלי חיים שאינם ראויים למאכל אדם, ומזמינה זיהום הבשר מהסביבה.

יצויין, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח.

הציבור מתבקש להקפיד לרכוש ביצים ובשר, בנקודות מכירה מוכרות ומסודרות בלבד, ולא בשווקים מאולתרים או מ"דלת אל דלת". יש להקפיד על רכישת ביצים ארוזות באריזות קמעוניות סגורות בכל הצדדים.

על אף האזהרות החוזרות ונשנות בנושא, תופעת ממכר ביצים לא מפוקחות "מדלת לדלת" ממשיכה בכל הארץ, וביתר שאת בריכוזי אוכלוסייה חרדית. 

יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות בשיתוף פעולה עם השיטור העירוני בירושלים, חשפו 18,000 ביצים שהוברחו מהרשות הפלסטינית ואשר היו אמורות להימכר בשיטת "דלת אל דלת" בשכונות בעיר ירושלים ואף להגיע לשווקים.

הביצים, שהוטבעה עליהן חותמת מזויפת ומטושטשת של מכון מיון, היו לא אחידות בגודלן, מלוכלכות, וניכר עליהן שעברו תהליך לא מקצועי ונעדר פיקוח בדרכן אל הצרכן.

משרד החקלאות פונה לציבור, ומחדד שאסור לקנות ביצים שנמכרות מדלת לדלת בגלל שמירה על בריאות הציבור, ביצים אלו בחלקן נדבקו בסלמולנה אלימה, ואכילתן מסכנת חיים של קשישים, ילדים, ומוחלשי חיסון. יש להשליך ביצים אלו, כולל האריזה, באופן מידי לפח הזבל, ולנקות היטב את מקום אחסונן במקרר.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים