בשר שגורם למחלות נמכר בתמורה לכסף

למרות אכיפה מוגברת של שוטרי משטרת ישראל ויחידת הפיצו"ח ממשרד החקלאות, בשר מלוכלך ממשיך להגיע גם לחנויות המובחרות בכפרים, הבשר הוא גורם מרכזי למחלות קשות ביותר בבני אדם, היום יותר אנשים חולים במחלות, שהרשויות יבדקו מה מוכרים לציבור שלהם.

27.07.2019 מאת: חסין חלבי
בשר שגורם למחלות נמכר בתמורה לכסף

 

עדויות רבות שבשר מובל בצורה לא מבוקרת וללא תנאי שימור למרחקים ולפעמים בטרקטור ובתא מטען של רכב, הכל נעשה כדי להביא ללקוחות בשר ולהרוויח הרבה כסף, מעשים ללא התחשבות וללא אחריות.

מכת הבשר משחיטה שחורה ממשיכה להתרחב בכפרים, בשר שאינו ראוי למאכל אדם ושמלא בחיידקים, אשר עלולים לסכן את בריאות הציבור.

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות מאומצת למען שמירה על שלומם ובריאותם של האזרחים ויחד עם כלל גורמי האכיפה, פועלים כנגד השיווק הפיראטי של מזון אשר עלול לסכן את בריאות הציבור ואשר פוגע במשווקים המורשים, המגדלים את תוצרתם תוך הקפדה על התנאים הנדרשים להבטחת בריאות הציבור ושלומו.

חשוב שתבדקו מאיפה אתם קונים בשר, שחיטה שחורה הינה סכנה ממשית לבריאות הציבור, הבשר הזה יתכן והוא מלא בחיידקים קטלניים, בכפרים הדרוזים בכרמל בהעדר פיקוח, משתולל מסחר של מכירת בשר שמסכן בני אדם, בשר שמגיע לגני אירועים ולמסעדות.

עסק שרוצה להרוויח כסף נהנה מהעדר האכיפה ומרשה לעצמו למכור בשר של חיה חולה או חיה שמתה ממחלה ושחטו אותה, או בשר שלא ברור מה המקור שלו, ואשר הוברח מכל מני אזורים בתנאים קשים ללא קירור וללא פיקוח.

בשנים האחרונות מתגלים מקרים רבים של מחלות וחיידקים שהגורם העיקרי אוכל נגוע. משרד החקלאות פועל באופן מתמיד בכדי לאכוף ניסיונות הברחה ומכירה של בשר לא מפוקח. תפיסות הבשר המוברח מבוססות על מידע מודיעיני רחב, המאפשר לאנשי היחידה לאתר משאיות המבריחות בשר או כל תוצרת חקלאית אחרת. במשרד החקלאות רואים חשיבות רבה בתפיסות מסוג זה, מכיוון שהן עלולות להשליך על בריאות הציבור וקהל הצרכנים.

יש לחדד כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור, וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח.

במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.

כל עוד החברה המקומית לא יוצאת ומרימה צעקה ודורשת פיקוח על המזון בכפרים, שהדבר הקיים היום יפסיק מידית ויתחילו להזרים משאבים למטרת פיקוח, המחלות ימשיכו להתעצם ויגבו מחיר כבד, בגלל שלא רוצים להשקיע במלחמה בתופעה הקשה הזו.

 

פורטל הכרמל

צילום משטרת ישראל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים