גילוי ושיפור הטיפול לסרטן השד

יום המודעות לגילוי מוקדם ושיפור אפשרויות הטיפול לסרטן השד הגיע לבית הסוהר נווה תרצה, הבדיקות, מתקיימות מזה מספר שנים בשיתוף שירות בתי הסוהר והאגודה למלחמה בסרטן.

01.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גילוי ושיפור הטיפול לסרטן השד

צילום דוברות שב"ס

 

ניידת הממוגרפיה שמפעילה אסותא בכל השנה, המנגישה את בדיקות הממוגרפיה לנשים בכל מקום ברחבי הארץ, הגיעה לכלא 'נווה תרצה'.

 

אחת לשנתיים מגיעה ניידת לבית הסוהר על מנת לאפשר לנשים הכלואות לבצע בדיקות מצילות חיים ובכדי ללמד אותן את חשיבות בדיקות המנע ואת לקיחת האחריות על מצבן הבריאותי.

 

בשנה האחרונה בגלל משבר הקורונה לא הגיעה הניידת לבדיקה. כ- 35 נשים בגילאי 50+ ייבדקו בניידת.

 

סג"ד שולה אברג'יל, מפקדת בית סוהר 'נווה תרצה: "הנשים הנשלחות ל'נווה תרצה', מגיעות במקרים רבים מרקע מורכב ועם כישורי חיים לקויים. מדובר באוכלוסיית קצה שאנחנו לוקחים על עצמינו, לא רק להחזיקן במשמורת חוקית, אלא, גם לאפשר להן תהליכי שיקום ולמידה על מנת שיוכלו להשתלב בחברה בצורה טובה יותר לאחר שחרורן. בין היתר באמצעות לקיחת אחריות על מצבן הבריאותי והבנת הבדיקות והטיפולים הנדרשים להצלת חייהן ואיכות חייהן. כך גם לגבי נשים השפוטות לתקופות מאסר ארוכות והמעקב הרפואי שלהן לאורך השנים נעשה על ידי הצוות הרפואי של 'נווה תרצה'".

 

רחל הולנדר, מנהלת אסותא ״השלום״ המפעילה את הניידת: "זו שליחות גדולה עבורנו להביא את היכולות הרפואיות המתקדמות של אסותא לנשים בכל מקום ובכל זמן, ולהגביר את המודעות לגילוי מוקדם גם לנשות נווה תרצה".

 

 

תגובות

מומלצים