דו קיום רפואי חוצה דתות

הכירו את הכומר, נהג האמבולנס, פאדי עגינה, בן 50, נשוי ואבא לבן סטודנט, אשר בין הטיפול בחולים והפעילות בכנסייה התנדב בחלוקת מזון לניצולי שואה במסגרת המעורבות הקהילתית בחברת יוסי אמבולנס.

04.07.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דו קיום רפואי חוצה דתות

צילום יוסי אמבולנס

 

פאדי, תושב כפר יאסיף ואבא גאה לבן סטודנט ללימודי פראמדיק, יצא השבוע עם אמבולנס לחלק סלי מזון לניצולי שואה בחיפה, זאת במסגרת עמותת שבת מתוקה הפועלת מדי שבוע בעיר חיפה ומקיימת לניצולי שואה בעיר, שבת מתוקה הלכה למעשה.

שבת מתוקה, היא בעצם יוזמה של נשים שלקחו על עצמן להעניק יחס, תשומת לב ומודעות לאותם אנשים לאורך כל השנה, כאשר בישראל חיים כיום כ-180,000 שורדי שואה.

בפעילות העמותה בכל יום שישי יוצאים מתנדבים רבים החל ממבוגרים ועד בני נוער לבתי הקשישים, דואגים להפגת בדידותם ומעניקים להם מארזים של מזון בסיסי, חלה ונרות לשבת.

מעמותת שבת מתוקה הדגישו: "החיבור הישיר מחזק את הקשר בין המתנדבים, בני הנוער והשורדים ומעצים את תחושת הנתינה לאנשים שמהווים נדבך חשוב בהיסטוריה של העם היהודי".

טל סגל, מרכז את פעילות העמותה בחיפה מסר: “שני סבים וסבתא שלי היו וותרנים. הם כמו רב ניצולי השואה כבר אינם אתנו, אבל ראיתי אותם, כשהסתכלתי בעיניים של הוותרנים אלה.
הזמן הולך ונגמר, ומאוד חשוב לתת כבוד והערכה לוותרנים, כל עוד שאפשר, ולהגיד שאנחנו חיים בזכותם.

בנוסף תודה רבה לשותפה בפעילות העמותה בחיפה, חברתי, טטיאנה ג’ון".

מחברת יוסי אמבולנס שירותים רפואיים נמסר: "עובדי החברה הם המשאב החשוב ביותר וגאים בעובדי החברה בכלל ובעובדים מסורים וערכיים כפאדי בפרט.

אנו שמחים ומודים לעמותת שבת מתוקה על החיבור והיוזמה למען הניצולי שואה בעיר חיפה".

 

תגובות

מומלצים