הארכת הסגר על עוספיה לעוד 5 ימים

קבינט הקורונה ומשרד הבריאות החליטו להאריך את הסגר שהוטל על עוספיה לעוד 5 ימים, ההחלטה הזו מתקבלת בזעם בקרב הציבור שבא בטענות לרשות המקומית, הכלכלה בעוספיה השבוע נפגעה קשות, אין לבעלי עסקים חזון עתידי כרגע.

26.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הארכת הסגר על עוספיה לעוד 5 ימים

 

ערב מתוח בעוספיה למרות הלחץ והבקשות של המועצה המקומית, קבינט הקורונה ומשרד הבריאות החליטו אחרת, לאור זה שהמצב לא השתפר בכפר ומספר המאומתים עלה במקום לרדת.

בתחילת השבוע פרסמנו שתושבי עוספיה מרגישים פגועים מהסגר

זו החלטה גרועה להטיל סגר על כפר עוספיה שמונה מעל 12 אלף תושבים בגלל 40 מאומתי קורונה, שבת מתוחה ומלחיצה עברה על תושבי עוספיה בכרמל, המשטרה בשעות בוקר מוקדמת סגרה את הכניסות לכפר , מה שגרם להתרסקות מוחלטת לעסקים בשני הכפרים.

ביום שישי קבינט הקורונה ומשרד הבריאות הכריזו על כפר עוספיה כאדום, מה שחייב את המשטרה בשבת בבוקר לסגור את הכניסות מכיוון חיפה ומכיוון דאלית אל כרמל, אין יוצא ואין נכנס, הדבר גרם לפקקי תנועה ולהלם שהתושבים לא רגילים אליו.

ככל שהשעות עברו הלחץ עלה והעצבים של חלק מהתושבים יצאו משליטה, אנשים תהו למה זה קורה להם שבגלל מספר זעיר של חולים להטיל סגר על כפר שלם.

חלק מהאנשים שיצאו במחאה עם המכוניות נסעו וצפרו ברחובות הכפר, חלקם עברו ליד בניין המועצה והעבירו ביקורת בקול רם, והיו כאלה שגידפו את המועצה, שלא פעלה למנוע קיום סגר זה.

בשיחה לפורטל הכרמל והצפון תושב עוספיה שאל: "למה זה קורה לנו ? כאשר המועצה ביצעה דיגום מה שטבעי שימצאו אנשים חיוביים לקורונה, לעומת כפרים וערים אחרות שלא ביצעו דגימות ויש בהם מלא קורונה והם לא נמצאים בסגר, מי שאחראי על מצב זה ועל המתח באוויר, המועצה החלשה שלנו שאיפשרה את המצב הזה".

התושב: "מפתיע ביותר שהיו קולות שהגיעו מדאלית אל כרמל והעומד בראשה, שניצלו את המצב כדי לתקוף את התושבים בעוספיה, ומה התושבים בכלל אשמים?, אי אפשר לעשות הכללות, למה כאשר דליה שלא מזמן הייתה אדומה, והיא עלולה לחזור לאדום, הסגר הזה לא התקיים?".

השלכות הסגר הזה על התושבים במיוחד בכפר חלש כמו עוספיה הן כלכליות מכל הבחינות, ובעיקר הפגיעה בכוח העובד במפעלים במפרץ חיפה ובאזור יקנעם ובנוסף לעסקים המקומיים, בגלל הסגר שהוטל על הכפר שימשך עד יום חמישי 26/11/2020.

 

פורטל הכרמל

תגובות

7. איציק לפני 2 חודשים
סגר דפוק כמו הממשלה
6. זוהר לפני 2 חודשים
עברתי עם כרטיס קופת חלם חחח
5. עספיא לפני 2 חודשים
חולים
4. שקרונה לפני 2 חודשים
בסדר לא למען שלומכם אלא שליטה
3. ענבל לפני 2 חודשים
סגר מיותר
2. ואחד לפני 2 חודשים
דליה
1. חרד לפני 2 חודשים
כישלון אדיר

מומלצים