הגישו דוחות כוזבים למס הכנסה

רואה חשבון, אחיו יועץ מס ושותף נוסף חשודים בהגשת דוחות כוזבים למע"מ בעבור גורמים עברייניים, תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף עצום של 5 מיליארדי ש"ח.

20.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
הגישו דוחות כוזבים למס הכנסה

 
בית משפט השלום בראשון לציון הורה אמש על מעצרם של שני אחים מלוד רואה חשבון מוסא מחארב ואחיו יועץ מס איוב מחארב, ושחררו בערבות של שותפם לשעבר מנהל החשבונות סאלח סקאללה, החשודים  כי במשרדם  המשותף מתנהלת מזה שנים רבות פעילות עבריינית בתחום של שירותי הנהלת חשבונות, עריכה והגשת דוחות תקופתיים כוזבים למע"מ, בעבור גורמים עבריינים בתחום הפצה של חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של מיליארדי ₪.

כעולה מהבקשות למעצר שהוגשו לבית המשפט,  במרכזה של פרשייה מסועפת ומורכבת זו, שנחקרת ברשות המסים על ידי  מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע וע"י ופ"ש חקירות מרכז בחולון, תופעה חמורה ביותר של מתן שירותי הנהלת חשבונות כוזבים בה לקחו חלק עובדי המשרד הפועל ברחוב הלני המלכה 3/4 לוד ולפיה בשנים 2010-2018 נערכו ושולמו בהוראת ובהנחיית שניתנו על פי החשד ע"י החשודים בעצמם מאות דוחות תקופתיים כוזבים למע"מ בעבור חברות "קש" וחברות "מרומות"- שהוגשו בעבורם דוחות נוספים ללא ידיעת הבעלים החוקיים- ששימשו מפיצי חשבוניות מס להוצאת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של כ- 5 מיליארד ₪, בהן נגרעו מקופת האוצר מסים במאות מיליוני שקלים, המהווים נזק עצום לקופת המדינה באופן ישיר. פעילות המעצרים והחיפושים נערכה בסיוע משטרת לוד.

בבקשה למעצר צויין כי החשד כנגד המשרד וכנגד החשודים הוא כי בשנים כאמור סייעו הנ"ל בידי מפיצי חשבוניות מס פיקטיביות לכלול ולהטמיע בדוחות התקופתיים למע"מ בחברות "קש" ובחברות "מרומות" אלפי חשבוניות מס פיקטיביות וכאשר המס על התשומות בדוחות אלו נכלל וקוזז, תוך כדי הסתרת זהות המשרד כנותן השירות ועורך של הדוחות התקופתיים הכוזבים למע"מ, תוך כדי ניהול מערך חשבונאי כוזב, תוך כדי הסתרת מבקש השרות ותוך כדי סיוע למפיצים של חשבוניות מס פיקטיביות להתחמק מתשלום המס.

 שופטת בית משפט השלום כרמית בן אליעזר הורתה כאמור על הארכת מעצרו של יועץ המס איוב מחראב עד ל 20 בינואר ושל אחיו רואה חשבון מוסא מחרב עד ליום 17 בינואר וכן על מעצר בית ושחרור בתנאים מגבילים של מנהל החשבונות סאלח סקאללה.

 

תגובות

מומלצים