ההר הוליד עכבר בפרשת השחיתות של אמל אסעד

במרץ 2017 התפוצצה לה פרשת שחיתות בה נעצר תא"ל במיל' אמל אסעד שכיהן באותה תקופה כדירקטור בתעשייה האווירית בחשד לשחיתות, היום פרקליטות המדינה היחידה הכלכלית ממליצה להעמדה את אסעד לשימוע בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים.

07.08.2019 מאת: חסין חלבי
ההר הוליד עכבר בפרשת השחיתות של אמל אסעד

 

מאז שהתפוצצה הפרשה ועד היום, נעצרו ונחקרו רבים החשודים במעורבות בשחיתות בתעשייה האווירית, הם נחשדו שקיבלו שוחד וטובות הנאה מחברות פרטיות שהעניקו שירותים לתעשייה האווירית ובתמורה קידמו אנשיה את האינטרסים של החברות הללו. לאחרונה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה שלחה מכתב שימוע בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. 

בחודש מרץ ב2017 נעצר תא"ל אמל אסעד יחד עם עשרות עצורים מהכרמל בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית,
אחרי חודשים של חקירה סמויה פשטה המשטרה על בתיהם של 13 חשודים בחברות פרטיות שסיפקו עבודה לתעשייה האווירית, בחשד לשחיתות והפרת אמונים, בין העצורים גם מהכרמל.

יש לציין שאמל אסעד הוא אדם מוערך שמוביל את המאבק נגד חוק הלאום ומוביל פרויקט ענק מימדים בשביל הבנים הדרוזים, איש פעיל במישורים שונים בחברה הדרוזית.

עו"ד דפנה וינברג, המייצגת של אמל טענה "הפגם היחיד המיוחס לאמל הוא פגם התנהגותי של היעדר דיווח ביחס לזיקה לכאורה לחברה מסחרית פרטית. אמל פעל ופועל ביושר וכדין לאורך כל חייו, וכך גם בעניין זה".

 

תגובות

מומלצים