הודו לקראת נחיתה על הירח

בלילה בסביבות השעה 23:30 החללית ההודית "צ'נדריאן 2", ששוגרה ממרכז החלל בדרום מזרח הודו אמורה לנחות על אדמת הירח. הודו בדרך להיות המדינה הרביעית שמנחיתה חללית על הירח, עלות הפרויקט כ-142 מיליון דולר.

06.09.2019 מאת: מגד תאבת

India to make history with the landing of the Chandrayaan 2 spacecraft by reaching Moon’s South Pole in its first attempt. Following the landing, the rover -...

 

ביום שני 2.9 התנתקו בהצלחה הנחתת ורכב הירח (מסוגל לנוע עד 500 מטר) מן המקפת והיום בערב ינחתו על אדמת הירח ויבלו על פניו יום ירחי אחד - 14 ימי כדור הארץ. 

המקפת "צ'אנדריאן 1", ששיגרה הודו בשנת 2008, הקיפה את הירח במשך כמעט שנה ונשאה את מתקן שזיהה קרח מים קפואים מתחת לפני השטח של מכתשים המוצלים תמידית ליד קטבי הירח.

"צ'אנדריאן 2" שמה לה למטרה לבחון על אותה תגלית מקרוב באמצעות רכב הירח במישור גבוה בין שני מכתשים. מדובר ביעד שעשוי להיות מקום נחיתה לאסטרונאוטים במשימות חלל בעתיד. 

מיפוי נרחב של פני הירח חיוני לידע שלנו אודות התפתחות כדור הארץ ומערכת השמש. העדויות להמצאותן של מולקולות מים שהתגלו על ידי צ'אנדריאן 1  מחייבות מחקרים נוספים על התפלגות מולקולות המים על פני ומתחת לשטח כדי לחקור את מקור המים הירחי.

באזור הקוטב הדרומי של הירח ישנם מכתשים שיוצרים מלכודות קרות ומכילים תיעוד קפוא של מערכת השמש המוקדמת.

אם הכול ילך כשורה, הודו תהפוך למדינה הרביעית שתשלים בהצלחה נחיתה רכה על הירח!.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים