הולכים לימים קשים

משרד הפנים מעדכן הוראות שעה, בהנחיית השר דרעי: משרד הפנים משיק אתר ייעודי לשיתוף הרשויות המקומיות בדרכי ההתמודדות שלהן עם משבר הקורונה, בתי הספר החלו הבוקר לעבוד בפלטפורמה של למידה מרחוק.

15.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הולכים לימים קשים

 

בישיבה שהתקיימה בראשות שר הפנים, אריה דרעי, ובהשתתפות מנכ"ל המשרד, מרדכי כהן וגורמים מקצועיים בכירים, בנושא היערכות המשרד והרשויות המקומיות להתפשטות נגיף הקורונה.

בדיון הוצגו לשר דרעי מכלול השירותים החיוניים שיידרשו הרשויות לספק בעת הזו וכן הקלות כלכליות אפשריות בעקבות המצב.

לאור זאת, משיק משרד הפנים בשיתוף מפעם עמק יזרעאל ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי את "המיזם הלאומי 265", לצורך הנגשה ושיתוף מידע בין הרשויות המקומיות בנוגע להתמודדותן עם השפעות נגיף הקורונה.

"המיזם הלאומי 265", הינו מיזם ממשלתי לשיתוף מידע, ידע וניסיון בתחומי הדיגיטציה עבור הרשויות המקומיות לצורך שיפור השירות לתושב. שיתוף ידע בין הרשויות מתבצע במגוון פלטפורמות בהן מפגשים פיזיים, קהילת פייסבוק ופורטל אינטרנטי.

המיזם יסייע לרשויות לשמור רציפות תפקודית בעת מגפת הקורונה. באמצעות האתר, רשויות יוכלו לשתף וללמוד אודות הנעשה ברשויות אחרות ולקבל רעיונות להתמודדות עם השפעות הנגיף. כל עובד רשות מקומית יכול להעלות באופן עצמאי מידע על התמודדות הרשות שלו בתחום הסיוע לעסקים קטנים, מתן שירות לתושב, אופן ניהול המשבר, היערכות ניהולית בתקופה מורכבת זו ועוד.

בהמשך היום, ייפגש השר דרעי עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', ושאר נציגי השלטון המקומי כדי לתאם את שיתופי הפעולה בין המשרד לגופים המייצגים את השלטון המקומי ואת אופן הפצת המידע לתושבים.

שר הפנים, אריה דרעי: "בימים אלה מתמודדות הרשויות המקומיות עם אתגר ייחודי ומורכב- המשך מתן השירותים לתושבים מבלי שאלה ייפגעו. חשוב כי הרשויות תוכלנה לשתף מידע ביניהן וללמוד ממנו ומהיוזמות שכל אחת מהרשויות מקדמת. אני פונה לכל עובדי הרשויות להיכנס לאתר, לשתף וגם ללמוד מהנעשה ברשות, ובכך לסייע לרשויות נוספות להיערך בצורה טובה יותר ולשמור על הרציפות התפקודית ברשות, החיונית כל כך בעת הזאת."

שר הפנים, אריה דרעי, הודיע, בישיבת עם הנהלת משרד הפנים, כי בשל המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, עונת הרחצה לא תפתח עד הודעה חדשה. 

עונת הרחצה בחופים היתה אמורה להיפתח ב-1.4.2020, ז׳ בניסן תש״פ. לאור האיסור לשהות בהתקהלויות וכדי לשמור על בריאות הציבור, החליט כאמור השר דרעי כי עונת הרחצה לא תפתח עד הודעה חדשה.

עוד בנושא " מדינה בהסגר "

 

תגובות

מומלצים