החיילים המוסלמים מברכים את האחים לרגל חג הרמד'אן

לכבוד ציון חודש הרמד'אן המבורך, קצין ונגד, סגן עומר חג'אג'רה וסמ"ר אמיר עבדאללה שולחים איחולים וברכות למוסלמים בעולם הערבי בכלל ולתושבי יהודה ושומרון בפרט, ומספרים על שירותם הצבאי המאתגר במנהל האזרחי ועל בחירתם להמשיך בצה"ל לאחר סיום שירות החובה שלהם.

16.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

ציון חודש הרמד'אן

לכבוד חודש הרמד'אן; משרתים מוסלמים מהיחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים מברכים את אחיהם המוסלמים, "להיות נגד בצה"ל זו זכות וגאווה עצומה; מי ייתן ונדע לקבל כל אדם באשר הוא. רמצ'אן כרים!".

סגן עומר חג'אג'רה (24) מכפר יפיע שבגליל, משרת כעוזר ראש תחום המעברים במנהל האזרחי.

עבור עומר הגיוס לצה"ל מסמל שליחות, והוא מאחל לעצמו להתקדם בצבא ולהמשיך לתרום ככל שביכולתו. "כשהתגייסתי ידעתי מההתחלה שהמטרה שלי היא להיות קצין ולתרום ככל היותר. השירות הצבאי עבורי הוא זכות ונמצא בראש סדר העדיפויות שלי".

עוד הוסיף סגן חג'אג'רה: ״אני שמח לקחת חלק בעשייה הרבה של היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים, ולתרום לשיפור מרקם החיים של התושבים הפלסטינים באזור. הערכים שאני מביא עמי לצה"ל הם התרומה וההתמדה בתפקידי. אני תמיד נותן את מאות האחוזים בכל דבר שאני עוסק בו ורואה בתפקידי כשליחות".

סמ"ר אמיר עבדאללה (23) מכפר כנא בצפון הארץ, משרת כנגד מעברים של המנהל האזרחי בגשר אלנבי. אמיר מספר כי עבורו הבחירה להתגייס לצה"ל הייתה ללא לבטים כלל. "בחרתי להתגייס לצה״ל, כי אני מאמין שאם אני חלק מהמדינה - אני חייב לתרום את חלקי. בשבילי להיות נגד בצה"ל זו זכות וגאווה עצומה. אני מעריך מאוד את צה״ל ואת המנהל האזרחי בפרט, וגאה להיות חלק מכוחות הביטחון במדינת ישראל".

כמו כן, סמ"ר אמיר משתף על חוויותיו במהלך שירותו המאתגר בגשר אלנבי, ועל הערכים המובילים אותו במהלך מילוי תפקידו. "אני משרת כנגד מעברים בגשר אלנבי, תפקיד מאתגר שדורש ממני הרבה, הן מבחינת האינטנסיביות שבעבודה והן מבחינת המורכבות שטומנת בחובה. אני מאמין כי כל אדם אשר עובר במעבר צריך לקבל את התחושה הטובה ביותר ולצאת ממנו עם חיוך. ולכן, אני דוגל בכבוד לסובבים אותי ומתן דוגמא אישית - כשם שעולה בקנה אחד עם הערכים המשמשים כנר לרגליהם של מפקדי המנהל האזרחי".

אמיר ועומר עושים את עבודתם נאמנה גם בזמן חודש הרמצ'אן, ושולחים את ברכתם למוסלמים בעולם הערבי בכלל, ולתושבי יהודה ושומרון בפרט. "חודש הרמצ'אן מסמל עבורונו חודש של אחווה, משפחתיות, נתינה ואהבה לזולת. אנחנו מאחלים רק טוב ובריאות איתנה לכולם בצל תקופה מאתגרת זו. מי ייתן ונזכה כולנו לאושר ושלווה. מאחלים לכך שנמשיך לנהוג בכבוד לסובבים אותנו, ונדע לקבל כל אדם באשר הוא אדם. רמאצ'ן כרים, צומן מקבולן ואפטראן שאהין, וכל עאם ואנתם באלף ח'יר!".

 

תגובות

1. ישראלים לא יהודים לפני 16 ימים
צה"ל...צבא העם והבטחון והשלום...

מומלצים