החללית שהפעילה מנועים שהיו רדומים מאז 1980

הנקודה הכחולה החיוורת, החללית הרחוקה ביותר מכדור הארץ, וויאג'ר 1, ששוגרה לפני 42 שנה, הפעילה בהצלחה מנועי תמרון קטנים שלא הופעלו מאז 1980, וזאת על מנת לאפשר לחללית להמשיך ולכוון את האנטנה שלה לעבר כדור הארץ, ובכך להאריך את משך חייה.

28.11.2019 מאת: מגד תאבת

The Voyager space probes are the furthest man made objects from Earth. With Voyager 1 being 21 Billion Kilometres from Earth, communication with the Space pr...

 

החללית הרחוקה ביותר מכדור הארץ - וויאג'ר 1 - אשר שוגרה לפני 42 שנה, הפעילה בהצלחה מנועי תמרון קטנים שלא הופעלו מאז 1980. מהנדסי המשימה בנאס"א שלחו לחללית הוראה להפעיל ארבעה מנועי תמרון רדומים ב-28 בנובמבר 2017 על מנת לאפשר לה להמשיך ולכוון את האנטנה שלה לעבר כדור הארץ. לאותות הרדיו לקח כ-19 שעות להגיע לחללית. 

וויאג'ר צילמה תמונה אמתית וידועה במיוחד של כדור הארץ במרחק של 6 מיליארד ק"מ, עליה אמר קרל סייגן:
"הצלחנו לצלם תמונה זו, ואם תביטו בה, תראו נקודה. הנקודה הזו. זה הבית. זה אנחנו. עליה, כל אחד עליו אי פעם שמעתם, כל אדם שאי פעם חי, חיו כאן את חייהם... כדור הארץ הוא במה קטנה בתוך הזירה הקוסמית רחבת הידיים. חשבו על נהרות הדם שנשפכו בידי כל אותם מצביאים וקיסרים בכדי שיוכלו, עטורי תהילה ונצחון, להפוך לאדוני הרגע של חלקיק הנקודה... התרברבויותינו, החשיבה העצמית המדומיינת שלנו, אשלייתנו כי אנו בעלי מקום מיוחס ביקום, כולן מאותגרות בידי נקודת האור החיוורת הזו."

וויאג'ר 1 המשיכה ישירות במסלולה אל מחוץ למערכת השמש (יעד אליו הגיעה באופן רשמי בשנת 2012) – לכן המנועים היו רדומים מאז התרחש היעף הפלאנטרי האחרון שלה בקרבת שבתאי. 

החללית מונעת באנרגיה אטומית, תוך 8 שנים האנרגיה תאזל והיא תפסיק לשלוח לנו מידע. היום רק 4 מכשירי מדידה פועלים על החללית ומשמשים למדידת כוח השדה המגנטי והרוח הקוסמית מחוץ למערכת השמש שלנו.

מקורות

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים