הטרקטור של המועצה נתפס משליך פסולת

בזמן שהמועצה המקומית ג'דיידה-מכר מתלוננת על אי יכולתה להתמודד עם שריפות הפסולת בשטחה, הטרקטור שלה, הממומן על ידיה ומופקד על איסוף פסולת מרחבי היישוב, נתפס משליך בעצמו פסולת באופן פיראטי ברחבי היישוב.

15.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הטרקטור של המועצה נתפס משליך פסולת

 

בפעילות אכיפה משותפת למשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל התגלה: בזמן שהמועצה המקומית ג'דיידה-מכר מתלוננת על אי יכולתה להתמודד עם שריפות הפסולת בשטחה, הטרקטור שלה, הממומן על-ידיה ומופקד על איסוף פסולת מרחבי היישוב, נתפס משליך בעצמו פסולת באופן פיראטי ברחבי היישוב

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פעלה בחודשים האחרונים למיגור העבריינות של יוצרי מפגעי פסולת, השלכתה, הטמנתה והבערתה במרחבי ג׳דיידה-מכר וטמרה שבצפון, תוך יצירת מפגעים סביבתיים קשים.

פעילות התיעוד הסמוי נערכה על-ידי מפקחי המשטרה הירוקה בשילוב צוותים מהמדור להגנת הסביבה במשטרת ישראל, שוטרים מתחנות המשטרה בעכו וטמרה, פקחי היחידה למניעת שריפות ברשות הטבע והגנים וצוות ממחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה.

לאחר עיבוד נתוני המפגעים ואיסוף המודיעין, ניתן היום (ה') האות, והכוחות עברו לשלב הגלוי. במסגרת הפעילות נתפסו 11 שופלים, משאיות וטרקטורים ששימשו להשלכת הפסולת, ועוכבו 13 חשודים לחקירה.

במסגרת הפעילות הסמויה תועד גם טרקטור של המועצה המקומית ג׳דיידה-מכר, שאמור להיות מופקד על איסוף  פסולת גושית מרחבי היישוב, כשהוא מרוקן את תכולתו במספר הזדמנויות שונות בשטחים פתוחים. כלי זה של המועצה נתפס היום.

עבריינות סביבתית בתחום הפסולת היא מכת מדינה. אנו עדים לתופעות שבהן קבלנים לוקחים את החוק לידיהם, שופכים פסולת בשטחים פתוחים או מקימים מתחמי פסולת פיראטיים ותחנות מעבר. עברייני הפסולת אינם מסתפקים בהשלכת הפסולת אלא גם מטמינים ומבעירים אותה, ובכך מייצרים מגוון רחב של מפגעים סביבתיים הפוגעים באיכות חיים של אזרחים ברדיוס רחב מאוד, הרחק ממקורות המפגע.

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל ימשיכו לשתף פעולה באופן צמוד כדי למנוע מהעבריינים הסביבתיים לזהם את הסביבה ולייצר מפגעים משמעותיים.

צילום המשרד להגנת הסביבה

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים