היזהרו מארבים למשליכי האשפה

בדאליית אל כרמל, במארב יזום של יחידת האכיפה, אותרה השלכת פסולת בניין מרכב והאירוע תועד. הנהג עוכב וניתנה לו התראה לפינוי הפסולת ונרשם דו"ח על ידי משטרת ישראל.

08.10.2018 מאת: פורטל הכרמל
היזהרו מארבים למשליכי האשפה

צילום איגוד ערים

היחידה הסביבתית של איגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה החלה לערוך מארבים בוואדיות ובמקומות מועדים לפורענות, בהם יש ערמות פסולת ופסולת בניין שמושלכים בצורה פיראטית. במסגרת המארבים תפסו כבר פקחי היחידה מספר עבריינים על חם והם נקנסו בהיקפים שונים.

המארבים מתבצעים בתדירות גבוהה של מספר פעמים בשבוע, במקומות שונים בהם האיגוד יודע שקיימת בעיה בנושא. עד כה במסגרת המאמצים למיגור תופעת השלכת הפסולת הפירטית נפתחו חמישה תיקי חקירה, ונרשמו ארבע דוחות למפרי חוק. כחלק מהמאמצים אותרו שלושה מפגעים גדולים של ערמות פסולת, והן תועדו ופונו על ידי האיגוד. הפסולת הפירטית גורמת לנזק ממשי לסביבה, והיא מהווה סיכון מעבר לכך שהיא מכערת את הנופים היפים של מפרץ חיפה.

בסיור יזום של יחידת האכיפה בקרית ים נמצאה פסולת שיפוצים שהושלכה בחניון משאיות. חקירה שהתבצעה בידי האיגוד הובילה לחנות שעברה שיפוץ בלב המפרץ. לבעלים הוצא צו ניקוי וניתן דו"ח כספי על השלכת פסולת ברשות הרבים.

בדליית אל כרמל, במארב יזום של יחידת האכיפה, אותרה השלכת פסולת בניין מרכב והאירוע תועד. הנהג עוכב והמקרה טופל בסיוע יחידת הפיקוח של המועצה בניהולו של פהמי חלבי ומשטרת ישראל. לנהג ניתנה התראה לפינוי הפסולת ונרשם דו"ח על ידי משטרת ישראל.

מקרים נקודתיים נוספים טופלו בטירת הכרמל, קרית אתא, מרחב זבולון חיפה ונוספים.

יו"ר האיגוד, בועז גור: "איגוד ערים הגנת הסביבה במפרץ חיפה הוא האיגוד הראשון בישראל להקים יחידת אכיפה ולמנות עו"ד לתובעת סביבתית. מדובר בפריצת דרך מאחר שעד כה פעל האיגוד כגורם מקצועי מפקח ומעתה יוכל לבצע גם אכיפה סביבתית ולתת קנסות. היקף האכיפה הסביבתית הנדרשת עצום וכל אכיפה של חוק דורשת הסמכה מיוחדת. אנו נחושים להפוך את האכיפה הסביבתית לרגל המרכזית בפעולת האיגוד ולכן ממשיכים ומסמיכים את הפקחים שלנו לאכיפת חוקים נוספים, ובראשם החקיקה בתחום זיהום האוויר, שהיא המורכבת ביותר".

 

תגובות

6. רוני לפני 8 חודשים
תשובה למתלוננים
5. מואטו לפני 8 חודשים
גועל
4. אמיר לפני 8 חודשים
בושה
3. مسكين לפני 8 חודשים
زبال
2. רוני לפני 8 חודשים
היכן לזרוק את הזבל?!!
1. אונסי לפני 8 חודשים
איפה נזרוק את הזבל בדיוק למה משלמים ארנונה

מומלצים