הכשרת כ-800 לבורנטים בחל"ת לבתי ספר

מרכז השלטון המקומי וקרן מעגלים יכשירו מפוטרי קורונה ועובדים בחל"ת לתפקידי לבורנטים במעבדות בתי הספר העל יסודיים באיזור הצפון, ​​​​​​​הפרויקט המשותף ייתן מענה למחסור של כ-800 לבורנטים בבתי הספר.

10.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הכשרת כ-800 לבורנטים בחל"ת לבתי ספר

 

שירות התעסוקה ידאג לגייס מועמדים העונים לקריטריונים של הקרן מבין מפוטרי הקורונה או עובדים שהוצאו לחל"ת והשלטון המקומי יקלוט אותם למערכת החינוך

בעקבות מחסור של כ-800 לבורנטים במעבדות בתי ספר העל יסודיים הכריזו היום "קרן מעגלים" ומרכז השלטון המקומי על פרויקט משותף שיאפשר למאות עובדים, שפוטרו או הוצאו לחל"ת בעקבות משבר הקורונה, להכשיר עצמם לעסוק כלבורנטים במעבדות בתי הספר העל יסודיים.

הגוף האקדמי שיבצע את ההכשרות ברחבי הארץ הוא "סמינר הקיבוצים", השלטון המקומי יקצה את המעבדות בכל הרשויות בהן יועברו הקורסים ושרות התעסוקה ידאג לגייס מועמדים העונים על הקריטריונים של הקרן, מבין מפוטרי הקורונה או עובדים שהוצאו לחל"ת. ואילו הרשויות המקומיות יקלטו למערכת החינוך את בוגרי הקורס.

הקורסים ימומנו  באמצעות "קרן מעגלים", ללא כל השתתפות מצד העובד  וזאת בתנאי שהעובדים עומדים בקריטריונים של הקרן: עובדים בני 45 ומעלה  המועסקים לפחות 7 שנים ב ”מקצוע שוחק”.

יפה ויגודסקי יו"ר "קרן מעגלים": "בעקבות משבר הקורונה נפגעה פרנסתם של מאות אלפי עובדים במשק. עובדים שישולבו בהכשרה מאתגרת זו,יזכו לביטחון תעסוקתי לאורך שנים במימון המדינה".

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: " הסבה מקצועית היא אחת הדרכים האפקטיביות ביותר לצאת מהמשבר הכלכלי ולאפשר לרבים להתפרנס ולעבוד בכבוד אחרי המהלומה שספגו במהלך משבר הקורונה. אנחנו גאים לקחת חלק בתהליך ולחבר בין האנשים למקצוע הנדרש".

רמי גראור מנכ"ל שירות התעסוקה: "אחד המפתחות החשובים להתמודדות נכונה עם המשבר התעסוקתי החמור שבא בעקבות הקורונה הינו הכשרה מקצועית. שיתוף הפעולה בין קרן מעגלים, מרכז השלטון המקומי ושרות התעסוקה מביא למכפלת כוח - חיזוק משלח ידם של דורשי העבודה ובמיוחד בהתאמה לצרכי השוק והמעסיקים. זוהי רק ההתחלה. בכוונתנו להעמיק את הקשר בין הגופים במטרה לסייע לכמה שיותר אנשים בחיזוקם ושילובם במעגל העבודה".

אודות קרן מעגלים "קרן מעגלים" שהוקמה בשנת 2012 הכשירה למעלה מ- 35,000 עובדים שמקצועם מוגדר כשוחק, לצורך שדרוג או הסבה מקצועית.

הקרן התגייסה להכשיר עובדים מפוטרים או בחל"ת העונים על הקריטריונים של הקרן, כדי לשדרגם או להסב את משלוח ידם, וזאת על מנת שיוכלו להשתלב מחדש במעגל העבודה.

אודות מרכז השלטון המקומי, מרכז השלטון המקומי מייצג את הרשויות המקומיות בפני הכנסת, הממשלה ושאר גופי המדינה ומכשיר את כלל בעלי התפקידים בשלטון המקומי בהכשרות מקצועיות מגוונות הנוגעים לעולמות המוניציפאליים.

 

תגובות

מומלצים