הלוואה בחיק המשפחה

אב השתמש בחשבון הבנק של בתו על מנת לתת הלוואות לעוסקים שונים בסכום כולל של כ-15,000,000 ₪, תוך שהוא עושה שימוש בספרי הנהלת החשבונות של בתו שנתנה להלוואות אלו "כסות" חשבונאית

01.08.2019 מאת: פורטל הכרמל
הלוואה בחיק המשפחה

 

בית משפט השלום בראשון לציון, נעתר לבקשת יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ויחידת יהלום של מס הכנסה והורה על שחרורו בתנאים מגבילים של אייל לוי מפתח תקווה, החשוד בהעלמת הכנסות ובהפצה וקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות.

על פי המתואר בבקשות המעצר, במסגרת חקירה שמתנהלת על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף עם יחידת יהלום של מס הכנסה, התברר כי החשוד עשה שימוש בחשבון הבנק של בתו על מנת לתת הלוואות לעוסקים שונים. בתו של החשוד נתנה להלוואות הללו "כסות חשבונאית" באמצעות ספרי הנהלת החשבונות שלה כעוסקת.

עוד מצויין בבקשת המעצר כי באמצעות העוסק המורשה, שקיים לבתו של החשוד, הופצו חשבוניות מס פיקטיביות בגין אותן הלוואות. היקף הפעילות הכספית המדוברת עומדת על כ-15,000,000 ₪.

שופט בית משפט השלום הישאם אבו שחאדה, נעתר לבקשת היחידה החוקרת והורה על שחרורו של החשוד בתנאים מגבילים בהם, ערבות עצמית בסך 30,000 ₪ 2 ערבויות צד ג' בסך 30,000 ₪ כל אחת ועוד.

 

תגובות

מומלצים