הלוטרה שנשכה מטיילים ברחה מפינת חי

בעקבות שני מקרים בהם ננשכו מטיילים בעין דיבשה (דרבשיה) בגליל העליון, נלכדה הלוטרה הנושכת, והתברר שהיא ברחה מפינת החי בקיבוץ שמיר. הלוטרה עדיין במשמורת, ועין דבשה נפתח מחדש למטיילים.

26.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הלוטרה שנשכה מטיילים ברחה מפינת חי

צילום עידו מהל

 

בשבוע שעבר החליטו ברשות הטבע והגנים לסגור למטיילים את המסלול לעין דיבשה, זאת עקב שני מקרים שדווחו על כך שמטיילים ננשכו על ידי לוטרה. עין דיבשה (דרבשיה) נמצא דרומית לקיבוץ גונן על מורדות הגולן.

כאשר התקבלו הדיווחים הונחו המטיילים שננשכו להתחסן כנגד כלבת, ובמקביל החלו חיפושים אחרי הלוטרה הנושכת. בשלב ראשון אותר גור של לוטרה, ובהמשך נמצאה גם לוטרה נקבה בוגרת. בבדיקה שנעשתה על ידי אנשי רשות הטבע והגנים, התברר כי ללוטרה הזו הוצמד צ'יפ אלקטרוני לזיהוי.

המידע שהיה בצ'יפ פתר את התעלומה, והתברר כי הלוטרה הזו היתה שייכת לפינת החי בקיבוץ שמיר, והיא הצליחה לברוח משם.

לוטרה היא בעל חיים שחי בצמוד למקווי מים, נחלים, בריכות, מעיינות, וגם הלוטרה שאותרה בעין דיבשה, חיפשה ככל הנראה מקור מים. היא נדדה 9 קילומטר דרומה מקיבוץ שמיר ועד עין דיבשה.

ברשות הטבע והגנים סבורים שיכול להיות קשר בין הנשיכות לכך שהלוטרה גדלה בפינת החי של קיבוץ שמיר, זאת משום שהיא כנראה לא חששה מקרבתם של בני אדם. בנוסף מעריכים כי המניע לנשיכות קשור אולי לכך שהיה ללוטרה הזו גור, והיא ניסתה להגן עליו.

כעת הלוטרה הנושכת נמצאת במשמורת למעקב, כדי לוודא שהיא אינה נגועה בכלבת, ובינתיים דווח מהמועצה האזורית הגליל העליון, שעין דיבשה נפתח מחדש למטיילים.

 

תגובות

מומלצים