המיזם של עדי ובשארה

עדי ובשארה הארוני, שני מוזיקאים בעלי שם עולמי, החליטו להביא את עולם התרבות והאומנות למגזר הערבי והקימו יחד את המיזם החברתי Made In NZRT, במסגרתו מתקיים בכל יום שבת בנצרת אירוע תרבות, מוזיקה קלאסית, ג'אז, תיאטרון, מחול וכד'

07.08.2018 מאת: פורטל הכרמל
המיזם של עדי ובשארה

צילום נטשה אלמור

תכירו את עדי ובשארה שהחליטו לעורר לחיים את התרבות במגזר הערבי ומקיימים מידי שבת אירוע תרבותי אחר בנצרת.

במשך שנים רבות התגוררו עדי ובשארה הארוני מחוץ לישראל – בתחילה בברלין ובהמשך בברצלונה. מאז שחזרו להתגורר בנצרת לפני כשנה וחצי, הם החליטו כי הם רוצים לשנות את המציאות המוכרת היטב, בה יש ביטוי מצומצם לעולם התרבות והאומנות במגזר הערבי. התוצאה היא הקמתו של מיזם ייחודי חברתי Made In NZRT, אשר במסגרתו מתקיים בכל יום שבת אירוע תרבות אחר בעיר, מעולמות תוכן שונים - מוזיקה קלאסית, מוזיקה מזרחית, פלמנקו, ג'אז, תאטרון, מחול וקרקס. זאת, בשיתוף פעולה עם אומנים ממגזרים ולאומים שונים  כמו גם אומנים המגיעים מחו"ל  .

עדי ובשארה הם מוזיקאים, שחזרו לישראל לאחר קריירה אמנותית ענפה בחו"ל. בשארה הוא פסנתרן קלאסי בינלאומי, שסיים את לימודיו בבית הספר הגבוה למוזיקה ולמחול בהנובר אצל פרופ' אריה ורדי. הוא ניגן כסולן עם תזמורות ידועות, בהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הפילהרמונית של לונדון, התזמורת הסימפונית של ולנסיה והתזמורת הקאמרית של שטוטגרט. זאת, תחת ניצוחם של מנצחים ידועים, כולל זובין מהטה ודניאל ברנבוים. במקביל, בשארה מעביר כיתות אומן אוניברסיטאות ובאקדמיות למוסיקה בכל העולם.

עדי היא כנרית קלאסית בינלאומית, שסיימה את לימודיה בבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן -מהטה בתל אביב, ונסעה להמשך לימודים באקדמיה למוסיקה ותיאטרון ברוסטוק גרמניה. בזמן שהתגוררה בברלין היא למדה תיאטרון, משחק בימתי ומול המצלמה והופיעה בהפקות תיאטרון שונות בגרמניה. כמו כן היא הופיעה עם תזמורות שונות תחת שרביטם של מנצחים כמו זובין מהטה, דניאל ברנבוים, כריסטוף פון דוהנני ופייר בולזבמקביל . עדי מלמדת שיעורי כינור וסדנאות להופעה בימתית.

עדי ובשארה  ניגנו ביחד ברסיטלים בגרמניה, ספרד ואנגליה, שאחד הקונצרטים הוקלט על ידי ה-BBC Stoke.  הם הקימו את פסטיבל טק'אסים בברלין, המשלב מוסיקה קלאסית ואוריינטאלית, וכיום הם מקימים פרויקט של סרטים אילמים בליווי מוסיקה חיה בביצועם.

פרויקט Made In NZRT הוא תקדים אומנותי תרבותי בחברה הערבית כולה ובנצרת בפרט. "הבנו עד כמה גדול הפער בין צריכת אירועי תרבות בארץ לבין הנעשה בחו"ל", הם מסבירים, "והתשוקה שלהם היא להנגיש אירועי תרבות במגזר הערבי כחלק משגרת היום-יום" . האירועים זוכים להצלחה רבה בקרב תושבי העיר כמו גם תושבים יהודים מיישובים בסביבה.

 

תגובות

מומלצים