המסע אל האושר

מהו המסע אל האושר?, בלה אשור "המסע אל האושר, זהו חיפוש תמידי של כולם חיפוש חובק יבשות ותקופות, חיפוש של גברים ונשים ללא הבדל צבע דת או יבשת, כולם מחפשים את האושר את השמחה והשלמות", מהו אושר?

13.09.2021 מאת: רחל אבידר
המסע אל האושר

 

 

מהו המסע אל האושר מנקודת ראות עיניך הבנתך בנפש נשמה וגוף?

בלה: "המסע אל האושר, זהו חיפוש תמידי של כולם חיפוש חובק יבשות ותקופות, חיפוש של גברים ונשים ללא הבדל צבע דת או יבשת, כולם מחפשים את האושר את השמחה והשלמות, מהו אושר? האם אושר הוא רגעי, תוצר של תוצאה מסויימת, האם אושר קצוב לו לאדם, או לחלופין האושר תלוי במה שבן הזוג  או בת הזוג מעניקים, או ההורים או הילדים, האם האושר הוא תוצאה של הצלחות כאלה או אחרות, בשלב זה עולות הרבה שאלות, והתשובה לא תמיד ברורה".

 

במי תלויה השמחה,והשלמות ומהו השלם?

בלה: "בנקודה זו אספר סיפור קטן שהתחרש אי שם בימי נעורי בהם עבדתי במפעל לייצור מחברות, ובכן באותו מפעל עבד בחור שגילו היה מעט יותר משלי, אבל גופו ממש לא "שלם" ומה זה אומר? רגליו היו באורך הנכון לגילו, וגם ידיו וזרועותיו אורכן מדוייק, רק גופו לא כל כך, היתה לו גיבנת גדולה בגב ומלפנים בית החזה בלט מאוד ובגלל מבנה זה הצואר ניטע בתוך בית החזה, מכאן שידיו נראו ארוכות מדי, הסביבה לא אהבה את המראה שלו, כן הוא היה חרוץ, אבל את המראה לא אהבו, ולכן בכל רגע מצאו סיבה לצחוק עליו להעיר הערות, ואין הוא הגיב, היתה לו תנועת יד אופיינית ותמיד אמר "אני שמח" אתם אומרים ומעירים וצוחקים ואני שמח, אני שמח פשוט שמח ואתם תגידו את מה שליבכם חפץ, וממנו למדתי הרבה, הוא בעיני עצמו היה שלם והיה שמח ,היה מאושר, לעיתים לא השתכנעתי שהוא אכן שמח, אבל זה מה שאמר תמיד, השנים חלפו ודרכנו נפרדו, ובאחד הימים פגשתי אותו, אני כבר הייתי אמא לארבעה ילדים.

 בפגישתנו הוא סיפר שיש לו שלושה ילדים ואישה טובה ולמרבה הפלא הוא גר בשכונה קרובה לשכונה בה גרתי, אלה מעגלי חיים מעניינים ומרתקים, וכן הוא שמח השמחה ניכרת מעיניו מדיבורו ומכל הוויתו
 

 

מיהו המאושר והשמח והשלם ?

בלה: "כן יש לנו אתגרים בחיים ושעורים אותם לקחנו על עצמנו ללמוד ולתקן במיוחד תיקון המידות, ומנגד יש לנו גם כלים". 
 

 

כלומר טוב שיש לנו אתגרים בחיים?.

בלה: "אפשר לגדול ולהתעצם ולממש את כל שנרצה והכל בפשטות ובאמונה, ואם זה לא קורה כדאי שנבדוק אילו תנאים אנחנו מציבים לעצמנו, אילו מעצורים ויותר מזה אילו זיכרונות ממשיכים להפיצע במחשבתנו וליצור שוב ושוב את המציאות המוכרת".

 

ומה אומרת התורה "איזה הוא האדם השמח בחלקו"?

בלה: "וזה מה שאותו בחור יקר שיקף לי ולכולם, שמח בחלקו. הוא ידע בידיעה שכלית שאינו שלם הוא ראה את עצמו במראה בכל יום, אולם בליבו היה בטוח שזה מקומו בעולם וזה חלקו, וכך הקדוש ברוך הוא שלח אותו לכאן לחיות את חייו בשמחה ולשקף לכולם את הפוטנציאל המדהים שעומד לרשות כולנו, להיות שמחים בחלקנו, גם אם חלקנו קטן או לא תמיד נוח עדיין זה חלקנו וזו נקודת המוצא ממנה נגדל".


 

כיצד משפיע עלינו המרוץ לחיים?

בלה: "במרוץ החיים שבו כולנו לכודים, מתקיימת האשליה שנעוצה בחומר, וכך רק מגדלים את הסבל וההצטרכות וההזדקקות התמידית, משום שצריך היום אנשים מושפעים מהמדיה, מהפרסומת".

 

כמה זה באמת  משפיע עלינו לאן זה לוקח אותנו? 

מדוע חייבים לצרוך כל כך הרבה  הרי זה לא באמת גורם אושר מתמשך ,זהו אושר רגיעי?

בלה: "לוקח אותנו  לאין ברירה, צריכים עוד בגד, אוכל, חפצים כאלה או אחרים, מכונית בית, חופש ונופש ומכל דבר הרבה וכל הזמן, ואיך נוכל למתן את המרוץ, בעיקרון אין בעיה עם הרכישות או ההנאות למיניהם אלה עם התדירות והכמות, ולעיתים די למתן מעט על מנת להגיע לשקט יחסי ורוגע, ויותר מזה מומלץ להיפתח ללמידה ליצירה, להיפתח לאנשים נוספים סביבנו
 

דבר נוסף עומד לתשומת ליבנו, מקומה של המדיה, התכנים, הפרסומות המוצרים המוצעים, הכל גדול חזק מרשרש וצבעוני, הטעמים מתחזקים וגם הריחות הכל נעשה מהיר ומודגש וכולנו או רובנו מושפעים וגם בנקודה זו כדאי למתן את ההחשפות, כלומר לא חייבים לצפות ולא חייבים לקנות פשוט לא חייבים, ומה נרוויח אם נמתן? 

נרוויח את הריכוז ותשומת הלב שניתן לעשיה כלשהי, להקשבה לאדם מולנו, נרוויח את המיקוד שקצת נשחק במרוץ החיים, נוכל לברר לעצמנו מה באמת חשוב ועל מה כדאי לוותר, האם חשוב לתת תשומת לב לילד או לרוץ לקניות? האם נכון לוותר על הנופש על מנת להיות עם ההורים או לסעוד אדם חולה למשל, דבר שיוביל אותנו לצמיחה מחודשת, לשחרור כבלים מיותרים ולנתינה מדוייקת יותר לסביבה".
 

 

בשורה התחתונה העיקרית האם הנתינה לאחר מביאה לאושר פנימי?

בלה: "כן בהחלט לגמרי תנסו את זה בבית שלכם תכניסו שינוי לחיים שלכם תגוונו את החיים בצבעים יפים של שינוי שינוי ראשית אצלכם ואחר כך לדרוש מהאחר . לחבק את הטוב ואת הלב למסע של אושר בשינוי בנתינה".

 

בלה אשור – מטפלת רב תחומית וסופרת, מוזמנים להתקשר  050-7201752 ותבקרו באתר קישור

 

 

תגובות

מומלצים